Kolizja quada z osobówką w Bisztynku. Za kierownicą quada 6-letni chłopiec!

2022-05-20 11:06
Quad
Autor: Pixabay Do kolizji z udziałem 6-latka za kierownicą quada doszło w Bisztynku (woj. warmińsko-mazurskie). Zdj. ilustracyjne.

W Bisztynku (woj. warmińsko-mazurskie) na targowisku miejskim doszło do kolizji quada i osobowego mercedesa. To kolizja, jakich niestety każdego dnia wiele na polskich drogach. Okazało się, że za kierownicą quada siedział... sześcioletni chłopiec. W dodatku nie miał na głowie kasku. Sprawą zajmie się Sąd Rodzinny.

W czwartek (19 maja) przed godziną 20:00 policjanci z bartoszyckiej drogówki interweniowali w związku z kolizją quada i mercedesa. Do zdarzenia doszło w Bisztynku na targowisku miejskim, poza drogą publiczną. Quadem kierował... sześciolatek. Chłopiec uderzył przodem w jadącego po placu mercedesa.

Pracujący na miejscu kolizji policjanci ustalili, że dziecko było pozostawione bez opieki i nadzoru, a do tego jeździło quadem bez kasku ochronnego. - Na szczęście dziecko doznało jedynie niewielkich obrażeń, a rodzice uznali, że nie ma potrzeby wzywania karetki pogotowia - mówi asp. Marta Kabelis, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach. Z uwagi na wiek dziecka, które doprowadziło do tej kolizji i okoliczności tego zdarzenia, materiały z tej sprawy trafią do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Z impetem wjechał w wózek z bliżniakami! Kubuś zmarł w szpitalu. Sprawca usłyszał wyrok

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Groźny wypadek przy autostradzie A4 na Dolnym Śląsku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE