Zadał kobiecie jedenaście ciosów nożem! Sąd w Olsztynie zarządził areszt

2019-10-17 12:05
Sąd
Autor: pixabay.com fot. qimono, CC0

Sąd Rejonowy w Olsztynie zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Dariusza P. podejrzanego o usiłowanie zabójstwa kobiety. Decyzja dotyczy zdarzenia z 14 października 2019 r. na terenie gminy Dobre Miasto. Dariusz P. miał zadać Lidii F. aż 11 ciosów nożem w klatkę piersiową oraz kończyny.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ w Olsztynie skierował do miejscowego sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do Dariusza P. podejrzanego o usiłowanie zabójstwa Lidii F. Sąd Rejonowy w Olsztynie postanowieniem z dnia 16 października 2019 r. przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec Dariusza P. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

- Zastosowanie takiego środka zapobiegawczego uzasadnione jest realną obawą, że podejrzany pozostając na wolności będzie próbował w bezprawny sposób wpłynąć na zeznania świadków - mówi Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie. - Istnieje również obawa, że może ponownie popełnić przestępstwo przeciwko zdrowiu i życiu.

Sąd ocenił, że zgromadzony w toku postępowania przygotowawczego materiał dowodowy wskazuje na duże prawdopodobieństwo tego, że podejrzany popełnił zarzucane mu przestępstwo. Postanowienie sądu w powyższej sprawie nie jest prawomocne i służy na nie zażalenie do Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE