Zwłoki zatopił w jeziorze Świętajno. Nowe fakty o zbrodni sprzed lat!

2021-10-26 13:05
Zwłoki mężczyzny na dnie jeziora. Nowe fakty ws. zabójstwa po latach
Autor: wm.policja.gov.pl W 2007 roku Andrzej S. miał zabić Sławomira G., a zwłoki zatopić w jeziorze Świętajno.

Ta zbrodnia wydarzyła się w 2007 roku. Od kilku dni pojawia się w tej sprawie coraz więcej nowych faktów. Najpierw policjanci zatrzymali podejrzanego o zabójstwo Andrzeja S. Teraz poznajemy szczegóły zbrodni, której przed laty dokonano na Sławomirze G. Podejrzany o zabójstwo mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Prokuratura Rejonowa w Szczytnie skierowała do miejscowego sądu rejonowego wniosek o tymczasowe aresztowanie Andrzeja S. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie zabójstwa Sławomira G. Chodzi o zdarzenie, do którego miało dojść 28 września 2007 r. na Mazowszu. Mówi Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie:

Według ustaleń śledczych Andrzej S. miał wówczas pozbawić życia Sławomira G., zadając mu metalową rurą wypełnioną zaprawą murarską dwa ciosy w głowę, a po przewróceniu się pokrzywdzonego na podłogę, zadając również dwa silne pchnięcia nożem w okolice karku. Andrzej S. po dokonaniu tej zbrodni miał następnie zatopić zwłoki Sławomira G. w Jeziorze Świętajno, skąd zostały one wyłowione w dniu 18 maja 2008 r.

Sąd Rejonowy w Szczytnie postanowieniem z 19 października 2021 r. zastosował wobec Andrzeja S. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd podjął taką decyzję w celu zabezpieczenia dalszego prawidłowego toku postępowania w tej sprawie. W ocenie sądu istnieje duże prawdopodobieństwo, że to właśnie Andrzej S. popełnił zarzucane mu przestępstwo, na co wskazują m. in. obszerne wyjaśnienia samego podejrzanego, w których przyznał się w całości do popełnienia zarzucanego mu czynu. W takiej sytuacji zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania uzasadnione jest grożącą mu surową karą. - Ponadto, w ocenie sądu istnieje obawa, że Andrzej S. przebywając na wolności mógłby w bezprawny sposób wpływać na treść zeznań innych osób, jak również podjąć próbę ukrywania się przed organami wymiaru sprawiedliwości - dodał Żegalski.

Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?
Zabójstwo w Dobrym Mieście
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE