15-latka spowodowała śmiertelny wypadek. Jej matka usłyszała wyrok!

i

Autor: pixabay.com 15-latka spowodowała śmiertelny wypadek. Jej matka usłyszała wyrok!/zdjęcie ilustracyjne

tragedia w Kopernikach

15-latka spowodowała śmiertelny wypadek. Jej matka usłyszała wyrok!

2023-02-08 13:33

Sądowy finał śmiertelnego wypadku w Kopernikach pod Nysą, w którym zginęła 54-letnia kobieta potrącona przez samochód. Za kierownicą auta siedziała 15-latka. Jej matka usłyszała właśnie wyrok.

Śmiertelny wypadek w Kopernikach. Jest wyrok

Do tragicznego zdarzenia doszło niespełna dwa lata temu, 24 lutego 2021 roku, w Kopernikach pod Nysą. 54-letnia Dorota D. wyszła z pracy na terenie miejscowej Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej, gdzie czekała na nią córka z małym dzieckiem w wózku. Gdy cała trójka szła wewnętrzną drogą, na teren zakładu nagle wjechał osobowy ford C Max, za kierownicą którego siedziała 15-latka.

Wtedy doszło do koszmaru! Dziewczyna nie potrafiła zapanować nad pojazdem, który uderzył w Dorotę D. Kobieta zginęła na miejscu. Jej córka zdążyła odepchnąć wózek z dzieckiem i odskoczyć od samochodu.

Jak się okazało, to siedząca na miejscu pasażera Anna T. pozwoliła swojej 15-letniej córce prowadzić auto, by ta nauczyła się techniki jazdy. Nastolatka trafia przed sąd rodzinny, który zobowiązał ją do pracy w wolontariacie oraz oddał pod nadzór kuratora.

Tymczasem do Sądu Rejonowego w Nysie trafił akt oskarżenia przeciwko kobiecie. Sąd uznał Annę T. za winną złamania zasad ruchu drogowego i nieumyślnego spowodowania śmiertelnego wypadku. Za ten czyn wymierzył kobiecie karę jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Ma ona także wypłacić rodzinie pokrzywdzonej ponad 50 tys. zł zadośćuczynienia.

Wyrok jest nieprawomocny.

Muszę mieszkać z wnuczką w łazience

To oni pierwsi docierają do ofiar drastycznych wypadków.

Co szokuje ich najbardziej? POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany