Pogoda na dziś - wtorek 22 września. GORĄCE pożegnanie lata w całym kraju?

2020-09-22 9:35 Michał Górecki
Czy skórę pod maseczką ochronną trzeba chronić przed słońcem? Dermatolog wyjaśnia
Autor: Getty Images

22 września, pogoda. Prognoza pogody wtorek 22 września. We wtorek 22 września przypada ostatni kalendarzowy dzień lata. Wiele wskazuje na to, że w całej Polsce będziemy mieli okazję pożegnać je w towarzystwie słońca! Meteorolodzy wskazują na niemal bezchmurne niebo w znacznej większości Polski. Przed nami słońce aż do wieczora! Sprawdź pogodę na wtorek 22 września.

22 września. Kalendarzowy koniec lata. Dziś słońce żegna z rozmachem!

Lato w 2020 r. zaczęło się 20 czerwca w sobotę, a kończy dzisiaj - we wtorek 22 września. Prognozowane temperatury jeszcze wyższe, niż podczas ostatniego weekendu. To ostatni tak ciepły i słoneczny dzień w roku!

Astronomiczna jesień rozpoczyna się oficjalnie ok. 15.30, co oznacza, że w gorącej atmosferze rozstaniemy się z tegorocznym latem, jak również przywitamy z jesienią.

Niespotykane temperatury na koniec września!

Według synoptyków najcieplejszy moment dnia nadejdzie ok. 14.00, kiedy w centralnej Polsce (Łódź, Warszawa, Bydgoszcz, Poznań) termometry odnotują do nawet 24°C. Najcieplej - jak zwykle - w okolicach południowego zachodu i południa: Wrocław, Opole, Kraków; gdzie odnotujemy do 25°C. 

W regionie województwa lubelskiego i podkarpackiego tylko nieco chłodniej - do 23°C, a 22°C na Podlasiu, w województwie zachodnipomorskim  i pomorskim. Najzimniej w kraju będzie dziś w regionie Warmii i Mazur. Tam mieszkańcy mogą spodziewać się temperatury do 21°C.

Ciśnienie w dół

Do południa ciśnienie spadnie do 1012 hPa na zachodnie i nieco więcej na wschodnie. Niezmiennie od tych wartości, ogólny biomet pozostaje korzystny. Do tego dochodzi przyjemny wiatr, który nie powinien przekroczyć w porywach maksymalnie do 30-40 km/h.