Andrzej Buła zostanie odwołany? Przewodniczący Sejmiku Województwa: "Nie my mamy stawiać wyroki"

2020-07-28 11:44 Michał Górecki
Marszałek Andrzej Buła zostanie dowołany?
Autor: wikimedia.com Marszałek Andrzej Buła zostanie dowołany?

"Człowiek jest niewinny, dopóki nie udowodni mu się winy" - odpowiadają Januszowi Kowalskiemu członkowie zarządu województwa opolskiego.

Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą odwołania marszałka województwa Andrzeja Buły. Wszystko za sprawą zarzutów, jakie przedstawiła prokuratura. Chodzi o "niedopełnienie obowiązków służbowych".

Szczegóły zarzutów prokuratorskich: Prokuratura stawia zarzut marszałkowi woj. opolskiego! "Niedopełnienie obowiązków służbowych"

Andrzej Buła. Marszałek zostanie odwołany?

Podczas sesji Sejmiku Województwa Opolskiego Tomasz Gabor (radny PiS) odczytał dokument, według którego radni chcą odwołania marszałka ze stanowiska.

Zobacz szczegóły: Kontrola poselska w urzędzie marszałkowskim. PiS: "Idziemy po marszałka Bułę!"

- Potrzebna jest odbudowa wizerunku Urzędu Marszałkowskiego i jego postrzeganie jako instytucji transparentnej. Odwołanie Pana Marszałka jest konieczne i uzasadnione - czytał Gabor.

Mamy też komentarz przewodniczącego Sejmiku Województwa, Rafała Bartka (Mniejszość Niemiecka)

Każdego należy uważać za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu. Nie my mamy stawiać wyroki, od tego są sądy, procedury. Uważamy, że tutaj, te procedury powinny być zachowane

CBA, skarbówka i prokuratura. Nieprawidłowości nie było

Obecnie zarzuty marszałkowi Andrzejowi Bule stawia prokuratura z Jeleniej Góry. Polityk miał wiedzieć, że jeden z jego pracowników w godzinach pracy prowadził działalność gospodarczą. Jak się jednak okazuje, 3 lata temu tą sprawą zajęło się CBA, prokuratura opolska i...skarbówka. Wtedy nieprawidłowości nie stwierdzono.

Policyjny pościg za quadem. Ucieczka 14-latka skończyła się w rowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.