CBA w Urzędzie Miasta. Co sprawdzają w Kędzierzynie-Koźlu?

2020-08-07 18:01 Michał Górecki
Kędzierzyn-Koźle. W Urzędzie Miejskim trwa kotnrola CBA
Autor: wikimedia.com Kędzierzyn-Koźle. W Urzędzie Miejskim trwa kotnrola CBA

Kędzierzyn-Koźle. W Urzędzie Miejskim trwa kontrola CBA. Oficjalnie, biuro antykorupcyjne poinformowało o kontroli w środę. Co CBA sprawdza w kędzierzyńskim urzędzie?

CBA kontroluje inwestycje kędzierzyńskiego magistratu. - Dotyczy ona trzech postępowań przetargowych, w ramach których w latach 2015-2019 realizowano budowę Kędzierzyńsko-Kozielskiego Centrum Aktywności. Przewidywany czas trwania kontroli to 3 miesiące. Okres ten może zostać przedłużony o 6 miesięcy [...] - czytamy w komunikacie.

Urząd Miejski raczej spokojny, podkreśla rutynowość działań CBA. Piotr Pękała, rzecznik UM w rozmowie z "Super Expressem" wskazuje, że kontrole są związane z "dużymi zadaniami inwestycyjnymi lub projektami współfinansowanymi ze środków Unii Europejskich". Zresztą, CBA interesowało się tymi inwestycjami już wcześniej, w zeszłym roku urząd współpracował w ramach "czynności informacyjnych". Teraz też współpracuje i czeka na wyniki.

We wszystkich tych kontrolach magistrat udziela wnioskodawcom szczegółowych informacji [...] Aktualnie Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego we Wrocławiu prowadzi kontrolę w Urzędzie Miasta Kędzierzyn-Koźle, która dotyczy postępowań przetargowych na budowę Kędzierzyńsko-Kozielskiego Centrum Aktywności

Równolegle, niedługo po kontroli w kozielskim magistracie ruszyła kontrola m.in. Aresztu Śledczego w Słupsku. Tam - jak przekazuje biuro prasowe CBA - chodzi o inwestycję termomodernizacji.

Luksusy w PRL. Życie jak w madrycie!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.