Koronawirus. Powrót do szkół we wrześniu. Jest PROBLEM! Jak poradzą sobie nauczyciele? Dyrektr szkoły w Opolu o ryzyku

2020-08-07 11:33 Michał Górecki
5 opiekunów i 5 uczestników kolonii z koronawirusem. Ogniska COVID-19 na Podkarpaciu
Autor: dimitrisvetsikas1969/Pixabay.com 5 opiekunów i 5 uczestników kolonii z koronawirusem. Ogniska COVID-19 na Podkarpaciu

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że 1 września 2020 roku uczniowie powrócą do placówek edukacyjnych. Dyrektorzy pełni wątpliwości, pojawiają się kolejne problemy. Jak poradzą sobie nauczyciele? Czy szkoły będą kolejnymi siedliskami COVID-19?

Ministerstwo Edukacji potwierdziło: uczniowie wrócą do szkół 1 września. Tymczasem w sierpniu bijemy kolejne rekordy liczbowe, w słupkach koronawirus rośnie jak nigdy. Ostatnie dni były rekordowe pod względem liczby zakażeń: w dobowym zestawieniu przekroczyły 700 przypadków, a tak źle jeszcze nie było. W piątek (7 sierpnia) poprzeczka znów poszybowała wyżej: potwierdzono aż 809 zachorowań.

Dobowy raport koronawirusa w Polsce: piątek 7 sierpnia. Tak źle jeszcze nie było!

Uczniowie wracają do szkoły. Jest problem! Jak rozwiążą go szkoły?

Szkoły muszą już zacząć przygotowania. O pojawiające się trudności zapytaliśmy m.in. dyrektor szkoły nr 21 z Opola, Krystynę Płaskoń.

Wymagana przestrzeń dla ucznia jest zachowana, jeśli klasy są bardziej liczne, wtedy jest to bardziej skomplikowane dla dyrektora. Jeśli chodzi o przerwy, kontakty uczniów, czy świetlice szkole, tutaj będzie problem z utrzymaniem dystansu. Wiadomo, dzieci chcą się ze sobą bawić, przebywać

- wymienia podstawowe problemy powrotu do placówek.

Jeszcze innego, dyrektorzy dopatrują się także w lekcjach WF. Wytyczne wskazują np. na konieczność dezynfekcji sprzętu po każdorazowym użyciu.

Uczniowie wracają do szkół. Są nowe zasady

Przypomnijmy, że wytyczne Dariusza Piontkowskiego mówią o nieobligatoryjnym stosowaniu maseczek ochronnych w klasach, przestrzeganiu podstawowych zasad higieny, czy regularnym czyszczeniu pomieszczeń. Do połowy sierpnia Główny Inspektor Sanitarny, w porozumieniu z MEN ma opracować szczegółowe rekomendacje postępowania dla powiatowych inspektorów sanitarnych w sytuacji wystąpienia na terenie szkoły ogniska zakażenia. Po ukazaniu się aktów prawnych, mają się odbyć spotkania na szczeblu wojewódzkim i powiatowym. To tam inspektorzy sanitarni dowiedzą się, jak zorganizować wielki powrót do szkół.

prokurator Marta Zawada-Dybek o wypadku podczas Tour de Pologne

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.