Koronawirus. Czerwona strefa w województwie opolskim. Do tego powiatu wrócą radykalne obostrzenia!

2020-09-17 15:17 Magdalena Król
Koronawirus opolskie: Ile jest chorych? Gdzie nowe zakażenia? RAPORT
Autor: pikist/zdjęcie poglądowe Koronawirus opolskie: Ile jest chorych? Gdzie nowe zakażenia? RAPORT

Koronawirus w Polsce. W czwartek, 17 września, Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało informacje dotyczące powiatów znajdujących się w strefie żółtej i czerwonej. Ze względu na dynamicznie rozwijającą się sytuację epidemiczną w Polsce lista jest aktualizowana. W przypadku województwa opolskiego czerwoną strefę wprowadzono w powiecie kluczborskim. Jakie restrykcje powrócą i od kiedy będą obowiązywać?

W czwartek, 17 września, Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowsze informacje dotyczące aktualizacji listy stref wprowadzonych w Polsce na czas pandemii koronawirusa. Czerwona strefa została wprowadzona m.in. w powiecie kluczborskim w województwie opolskim. To tam nastąpił wzrost zakażeń koronawirusem.

W powiecie będzie obowiązek noszenia maseczek wszędzie w przestrzeni publicznej. Ponadto liczba osób korzystających z transportu zbiorowego będzie ograniczona do 50 proc. miejsc siedzących, a w uroczystościach rodzinnych (np. wesela i pogrzeby) będzie mogło wziąć udział 50 osób. W strefie czerwonej obowiązuje również zakaz organizowania kongresów i targów, działania wesołych miasteczek, parków rozrywki i sanatoriów. Restrykcje będą obowiązywać od soboty, 19 września.

Na liście żółtej znalazły się powiaty: tatrzański, gostyński, nowotarski, aleksandrowski, głubczycki (woj. opolskie), myślenicki, kielecki i kartuski.

Lista powiatów jest tworzona na podstawie ilości zakażeń na 10000 mieszkańców. Jeśli przekroczy on 12, powiat jest obejmowany kolorem czerwonym, z kolei gdy wskaźnik wynosi od 6 do 12 wprowadzany jest kolor żółty.

Express Biedrzyckiej - Renata Beger: Nie wierzę w samobójstwo Leppera. Prawdopodobnie miał papiery na Tuska i Pawlaka

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.