Tomasz Komenda przyszedł do opolskiego sądu na odczytanie wyroku

i

Autor: Tomasz Golla Super Express

Fala HEJTU po decyzji o odszkodowaniu dla Tomasza Komendy. W sieci prawdziwa BURZA! [ZDJĘCIA]

2021-02-09 14:32

Tomasz Komenda otrzymał odszkodowanie i zadośćuczynienie za niesłusznie spędzone w więzieniu lata. Wyrok Sądu Okręgowego w Opolu wywołał w sieci prawdziwą burzę dot. zasadności takiego rozwiązania. "Podatnicy zapłacą za błędy tych, co go skazali na to cierpienie" - grzmią internauci.

Odszkodowanie Tomasza Komendy wywołało ożywioną dyskusję!

Skazany w 2004 r. Tomasz Komenda odsiedział w więzieniu 18 z 25 lat wyroku wydanego we Wrocławiu. Od wyjścia na wolność w 2018 r. i oczyszczenia swojego nazwiska minęły kolejne lata, kiedy wreszcie udało mu się wraz z pełnomocnikiem wywalczyć od Skarbu Państwa odszkodowanie w kwocie 12 milionów 811 tysięcy złotych. No właśnie, od Skarbu Państwa...

Zobacz więcej: Tomasz Komenda MILIONEREM! Padł HISTORYCZNY wyrok. GIGANTYCZNA kwota! [ZDJĘCIA, WIDEO]

"Dlaczego odszkodowanie płacą obywatele?"

Informacja o decyzji sądu momentalnie obiegła media społecznościowe i w zdecydowanej większości wywołała pozytywne emocje. Zaangażowani w sprawę komentowali, że w podobnej sytuacji żadna kwota nie byłaby w stanie zadośćuczynić jego krzywdzie i straconych lat.

- Nie chciałabym tych milionów i spędzić tych lat w zamknięciu. To, co on przeszedł, te pieniądze nic nie znaczą - pisze jedna z czytelniczek. - Nic nie jest w stanie cofnąć tego, co przeżył ten biedny chłopak, ale może rodzina, żona, dziecko i pieniądze zrekompensują mu w małym stopniu zrujnowane życie i zdrowie - wtóruje inna.

Głównym zarzutem pojawiającym się w mediach społecznościowych nie była zasądzona kwota odszkodowania i zadośćuczynienia, a... jej finansowanie.

- Pieniądze są potrzebne ale to co przeszedł ten człowiek, szkoda mówić, a Ci klawisze powinni stanąć przed sądem - czytamy. - To odszkodowanie, powinni zapłacić oprawcy i sędziowie, a nie społeczeństwo - grzmi inny komentarz, który zdobył... bagatela 105 polubień.

Większość argumentów jest zgodna: gest sądu być może wynagrodzi Tomaszowi Komendzie niewyobrażalne straty, ale zapłacić za jego krzywdę powinni... winni błędnej decyzji sprzed lat.

Nie cieszyłbym się tak bardzo, bo to MY za to zapłacimy w podatkach. Dla niego największa nagroda to wolność - chwała za to. Ale teraz ten "dobry" sąd w Opolu właśnie skazał NAS na zapłacenie tych milionów

Internauci oburzeni po decyzji ws. odszkodowania dla Tomasza Komendy! Zobacz więcej komentarzy w galerii poniżej! [ZDJĘCIA]

Sonda
Jak sądzisz, czy uwagi, jakie zgłaszają autorzy komentarzy są słuszne?
Tomasz Komenda po wyroku