57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu 2020 r.

i

Autor: Arkadiusz Wiśniewski/Facebook To już 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu! Miasto podpisało umowę z TVP

Festiwal Opole 2020. Miasto podpisało umowę z TVP [TERMINY, PROGRAM]

2020-01-17 8:07

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski i Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski podpisali porozumienie dotyczące szczegółów organizacji 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Festiwal w Opolu potrwa od 5 do 8 czerwca 2020.

- Festiwal w Opolu dopełnia ten różnorodny repertuar i stanowi perłę w koronie bogatej oferty Telewizji Polskiej - powiedział Jacek Kurski, Prezes TVP.

Jacek Kurski podczas konferencji i w przesłanym oświadczeniu prasowym dodał, że Festiwal w Opolu przekracza gatunki muzyczne.

To wydarzenie, które przyciąga widzów o różnej wrażliwości i potrzebach

Arkadiusz Wiśniewski podkreślił, że Festiwal, organizowany wspólnie z Telewizją Polską, jest najważniejszym wydarzeniem kulturalnym i muzycznym roku.

To jest misja, którą pełni zarówno TVP, jak i Miasto Opole. To także najpiękniejsze chwile dla polskiej kultury. Zapraszam do udziału w bogatej ofercie i atrakcjach, jakie miasto przygotowuje w tym czasie dla gości i publiczności festiwalu

57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki 5 - 8 czerwca 2020 r.

5 czerwca (piątek): Festiwal rozpocznie się koncertem „Wielka Gala - Od Opola do Opola". Podczas Gali uhonorowani będą najciekawsi artyści minionego roku i ci, którzy w 2020 obchodzą jubileusz pracy scenicznej. Pierwszy dzień zakończy koncert „Debiuty”.

6 czerwca (sobota): „Premiery” i piosenka literacka „A po nocy przychodzi dzień… czyli nadzieje poetów”.

7 czerwca (niedziela): koncert „Hulali w Opolu". Publiczności zostaną przypominane utwory, które powstały specjalnie na festiwal lub były wykonane na deskach Amfiteatru tylko raz, a mimo to przeszły do historii polskiej piosenki.

8 czerwca (poniedziałek): 57. KFPP zakończy „Scena Alternatywna”, organizowana przez TVP Kultura.

W najbliższym czasie Telewizja Polska rozpocznie nabór do koncertów: „Debiuty” i „Premiery”. Wyboru dokona Rada Artystyczna Festiwalu, czyli przedstawiciele TVP, Opola, dziennikarze muzyczni i artyści.

Dyrektorem Artystycznym 57. KFPP jest Remigiusz Trawiński.