Horror w Tatrach. Odkryto zwłoki Kornela Kosarzyckiego? "Pozostałości ciała"

2021-07-27 9:17
Tatry. 24-letni Kornel odnaleziony? Ratownicy: Odnaleźliśmy pozostałości ciała [ZDJĘCIA]
Autor: Horská záchranná služba Tatry. 24-letni Kornel odnaleziony? Ratownicy: "Odnaleźliśmy pozostałości ciała" [ZDJĘCIA]

Zaginięcie 24-letniego Kornela Kosarzyckiego. Nad tą sprawą już od ponad tygodnia pracowały polskie i słowackie służby, po obu stronach Tatr. We wtorek (26.07.21 r.) wieczorem słowaccy eksperci potwierdzili odkrycie "pozostałości po ciele" - najprawdopodobniej - polskiego turysty. Czy to zaginiony 24-latek z Kędzierzyna-Koźla?

Kornel Kosarzycki, 24-latek z Kędzierzyna-Koźla, wybrał się w Tatry Wysokie. Doświadczony, dobrze wyposażony i obyty w zdobywaniu wysokich szczytów, zniknął w tajemniczych okolicznościach 15 lipca. Śledztwo doprowadziło do kilku kluczowych informacji o jego zaginięciu. Słowaccy ratownicy m.in. ustalili jego samochód i przeczesali kilka szczytów, w które mógł się udać Kosarzycki.

[ROKUNSTRUKCJA WYDARZEŃ]: Kornel Kosarzycki zniknął w dziwnych okolicznościach. Miał doświadczenie, rozpłynął się w Tatrach [ZDJĘCIA]

Niestety, we wtorkowy wieczór (26.07.21 r.) Horská záchranná služba (odpowiednik polskiego TOPR-u) poinformowała o odkryciu ciała. Najpewniej, choć nie jest to jeszcze potwierdzone, należy ono właśnie do 24-letniego zaginionego z Polski.

Z relacji służb wynika, że w poniedziałek wieczorem inny polski turysta poinformował, że znalazł opuszczony namiot w końcówce Czarnej Doliny Jaworowej. Wykorzystano drony, a ratownicy ustalili, że namiot może należeć do poszukiwanego od 19 lipca Kornela. Około południa dron zlokalizował zwłoki pod północną ścianą szczytu Nižná Barania strážnica o wysokości 2530 m n.p.m (pol. masyw Baranich Rogów).

Ratownicy z HZS zdradzili, że ciało przetransportowano do wsi Zdziar (u podnóża Tatr Bielskich). Tragedia ta jest przedmiotem śledztwa.

Pozostałości ciała prawdopodobnie zaginionego polskiego turysty zostały przetransportowane do Ždiar po udokumentowaniu miejsca wypadku przez Dywizjon Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Słowacji Republiki Słowackiej i przekazane członkom Policji Słowackiej. Przyczyna wypadku i tożsamość mężczyzny będą przedmiotem dalszego śledztwa - komentują słowackie służby.