Kornel Kosarzycki zniknął w dziwnych okolicznościach. Miał doświadczenie, rozpłynął się w Tatrach [ZDJĘCIA]

2021-07-26 14:07
Kornel Kosarzycki zaginął w Tatrach. Doświadczony, przygotowany, rozpłynął się w powietrzu [ZDJĘCIA]
Autor: mat.prasowe Kornel Kosarzycki zaginął w Tatrach. Doświadczony, przygotowany, rozpłynął się w powietrzu [ZDJĘCIA]

Zaginięcie 24-letniego Kornela Kosarzyckiego. Nad tą sprawą pracują słowackie i polskie służby już od ponad tygodnia. Eksperci ze słowackiego odpowiednika TOPR natrafili na porzucony samochód 24-latka z Kędzierzyna-Koźla. A zagadek tylko przybywa...

Kornel Kosarzycki, 24-latek z Kędzierzyna-Koźla wybrał się w Tatry Wysokie. Doświadczony, dobrze wyposażony i obyty w zdobywaniu wysokich szczytów zniknął w tajemniczych okolicznościach. Przybliżamy fakty dot. poszukiwań Kornela Kosarzyckiego. Gdzie jest zaginiony od 15 lipca mężczyzna?

Przeczytaj także: Tajemnica śmierci Krystiana I. To tu wypłynęło jego ciało [WIDEO, ZDJĘCIA]

Podróż w Tatry Wysokie rozpoczął od dotarcia samochodem do Jaworzyny Tatrzańskiej (wieś w północnej Słowacji). Tam, na przydrożnym parkingu niedaleko kościoła, zostawił białego Fiata Ducato na opolskich tablicach rejestracyjnych: OPO55U8. Dalej poszedł pieszo. W czwartek 15 lipca świadkowie widzieli go w Dolinie Białej Wody. Te miejsca dzieli niecałe 10 kilometrów.

Słowacka Horská záchranná služba (odpowiednik polskiego TOPR) została poproszona o pomoc przez polskich ratowników w poniedziałek 19 lipca. Tamtejsi eksperci w wyniku działań odnaleźli samochód 24-latka. Ustalili, że musiał do niego wrócić w trakcie weekendu - w aucie znaleziono mokre górskie ubrania oraz buty, musiał więc zmienić sprzęt i uzupełnić zapasy. Zabrał namiot, śpiwór, kask, kijki, butle do gotowania. Nie wiadomo, w którym kierunku się udał. Sprawdzono jego mapy, mężczyzna zaznaczył na nich trzy szczyty: Jastrzębią Wieżę, Kozi Szczyt i Ciężką Wieżę.

Wolontariusze zajmujący się sprawą ze strony "Zaginieni Cała Polska" przekazali, że do tej pory sprawdzone zostały obszary Doliny Białej Wody, Doliny Jaworowej oraz okolica Zielonego i Czerwonego Stawu Kieżmarskiego. Trwają poszukiwania z powietrza. Słowacki patrol zdradził, że usiłowano namierzyć telefon 24-latka, ale bezskutecznie.

Poszukiwania kontynuowano później w rejonie Doliny Zlomiskovej, słowaccy ratownicy przekazali, że pochodził stamtąd jeden z sygnałów dot. przebywania Pana Kornela, ale nie sprecyzowano treści doniesienia.

Rodzina błaga o pomoc, słowaccy i polscy ratownicy prowadzą poszukiwania

Przed wyjazdem 24-latek podał termin powrotu - miał być w domu na sobotę 17 lipca. Rodzina zaginionego prosi o pomoc na wszelkie możliwe sposoby, m.in. przez media społecznościowe. Publikujemy rysopis zaginionego:

  • Wzrost: 194 cm,
  • Budowa ciała: szczupła.
  • Najprawdopodobniej ubrany w: czarne spodnie, czerwoną kurtkę, ma czarny plecak.

Potrzebne są też relacje osób, które w dniach 15-18 lipca 2021r. (czwartek-niedziela) były w rejonie Doliny Jaworowej lub Doliny Zadnich Koperszadów i mogły widzieć zaginionego. Wszyscy, którzy mogą posiadać jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do odnalezienia zaginionego proszeni są o kontakt z najbliższą jednostką policji pod numerem alarmowym 112.Mogą się Państwo kontaktować również z wolontariuszami poprzez wiadomość prywatną lub e-mail: zaginienicalapolska@gmail.com

Szaleniec w BMW rozjeżdżał ludzi