Tajemnica śmierci Krystiana I. To tu wypłynęło jego ciało [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-07-23 16:04
Tajemnica śmierci Krystiana I. Jak zginął 49-letni nauczyciel z Dąbrowy? [WIDEO, ZDJĘCIA]
Autor: Tomasz Golla Tajemnica śmierci Krystiana I. Jak zginął 49-letni nauczyciel z Dąbrowy? [WIDEO, ZDJĘCIA]

Historia zaginięcia Krystiana I. (49 l.), dyrektora szkoły w Chróścinie wciąż trwa. Po dwudniowych poszukiwaniach nadzieje zgasły wraz z odkryciem ciała mężczyzny na opolskiej Silesii. Prokuratura prowadzi śledztwo, na szczegóły którego przyjdzie poczekać do wyników sekcji zwłok. Nieoficjalne ustalenia w tej sprawie, do których dotarł SE.pl budzą grozę, na razie wszystko wskazuje na to, że prokuratura wyklucza udział osób trzecich.

W piątek 16 lipca Krystian I. wyszedł ze swojego domu w Dąbrowie na rowerową przejażdżkę. Był późny wieczór, około 22.00. Nauczyciel geografii, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Chróścinie uwielbiał podróże - nie tylko te pomiędzy krajami. Na rowerze pokonywał imponujące trasy, łącznie z tymi liczącymi po 300 kilometrów. Tym razem na swoim rowerze (zdjęcie w galerii) odjechał w stronę Polskiej Nowej Wsi. To stamtąd pochodzą ostatnie - potwierdzone dotychczas - informacje od świadków, którzy go widzieli. Polską Nową Wieś od Dąbrowy dzieli około 8 kilometrów. W jednym ze sklepów był widziany około 23.00, kupił batonik i sok. Nie więcej, niż pół godziny później wymienił jeszcze jednego SMS-a z rodziną. Później nagle zniknął.

Zobacz więcej: Tajemnicze zaginięcie w Polskiej Nowej Wsi. Krystian I. napisał ostatniego SMS-a? [ZDJĘCIA]

Makabryczne odkrycie na Silesii, bliscy nie mogą uwierzyć

Nie wiadomo, jak poszukiwania przeniosły się na opolską Silesię (patrz WIDEO), na razie policja nie zdradza szczegółów swojego śledztwa. Akwen dzieli od Polskiej Nowej Wsi przeszło 15 kilometrów, ale to właśnie tam, wczesnym, poniedziałkowym porankiem wypłynęły zwłoki Pana Krystiana. Udało nam się ustalić, że strażacy natrafili na ciało w ramach działań poszukiwawczych, a zatem jakaś informacja skierowała ich właśnie na akwen Silesii.

Zobacz też: "Odszedł wspaniały i dobry człowiek, nauczyciel". Poruszające pożegnanie Pana Krystiana. Leją się łzy po horrorze na opolskiej Silesii [ZDJĘCIA]

Zaginięcie i śmierć Pana Krystiana komentuje wiele osób, a jeszcze więcej z niedowierzaniem kiwa głową. Rozmawiając z bliskimi, znajomymi, czy uczniami byłego dyrektora słyszymy powtarzające się przymiotniki: "Opanowany", "Szczęśliwy", "Spełniony". Wójt gminy Dąbrowa, w której mieszkał nauczyciel, Katarzyna Gołębiowska-Jarek zwróciła też uwagę na sympatię uczniów. - Był autorytetem dla uczniów, który z wielką pasją i zaangażowaniem krzewił miłość do przyrody i geografii. Pasjonat wycieczek. Lider społeczny - komentuje.

Odpowiedzi na większość kłębiących się pytań poznamy po sekcji zwłok. Nasze ostatnie, nieoficjalne ustalenia wskazują, że wstępnie wykluczono już udział osób trzecich w śmierci Pana Krystiana.

Jak zginął Krystian I.? To tu znaleziono jego ciało