Kędzierzyn-Koźle: 18-latek napadał na stację benzynową! Wyjdzie po 30-tce?

i

Autor: opolska.policja.gov.pl Kędzierzyn-Koźle: 18-latek napadał na stację benzynową! Wyjdzie po 30-tce?

Kędzierzyn-Koźle: Nastolatek napadł na stację benzynową! Wyjdzie po 30-tce?!

2022-02-16 12:13

Nastoletni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego napadł w nocy na stację benzynową. Maska, atrapa broni i noża na niewiele się zdały. Zaledwie kilka godzin po napadzie podejrzanego zatrzymano. Przed sądem już niedługo może usłyszeć wyrok, który zwali go z nóg. Najlepsze lata życia spędzi za kratkami?

Nastolatek napadł na stację benzynową. Wyjdzie dopiero po 30-tce?!

Do napadu w Kędzierzynie-Koźlu doszło w nocy z 10 na 11 lutego. Wtedy to na miejscowym komisariacie dyżurny odebrał telefon, z którego wynikało, że zamaskowany mężczyzna wbiegł na jedną ze stacji benzynowych z czymś przypominającym broń palną i nóż. Terroryzując pracowników bronią ukradł alkohol, papierosy i... uciekł. 

Kiedy na miejscu zjawił się patrol kryminalnych, ustalono dokładny rysopis podejrzanego i rozpoczęły się bardzo krótkie, acz efektywne poszukiwania. Jeszcze przed wschodem słońca, poszukiwany wpadł: "To 18-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Policjanci odzyskali skradzione pieniądze i towar. Znaleźli również nóż i atrapę broni, którymi młody mężczyzna posłużył się podczas rabunku" - czytamy w komunikacie tamtejszej komendy.

Polecamy: Pił, jadł i spał. Z hotelem pożegnał się "po angielsku". A rachunek?

Haniebna jazda kierowcy volkswagena. Pomylił ścieżkę rowerową z pasem ruchu?!

Śledztwo ws. nastolatka prowadzi Prokuratura Rejonowa z Kędzierzyna-Koźla i w jego ramach postawiono już pierwszy zarzut: rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Stanie za to przed sądem, a za tak sformułowany akt oskarżenia grozi mu nawet do 15 lat więzienia. To by oznaczało, że w wypadku zasądzenia najwyższej kary, wyjdzie w wieku 33-lat, tzw. "najlepsze lata życia", spędzając za kratkami.

Sonda
Czy widząc złodzieja, zareagowałbyś i próbował go zatrzymać?