Kędzierzyn-Koźle. Poszukiwania 74-letniej Sybilli. NIEOFICJALNIE: do akcji ruszy SONAR WODNY!

2021-03-09 13:43
Kędzierzyn-Koźle. Tak wyglądały poszukiwania zaginionej 74-latki [ZDJĘCIA]
Autor: KP PSP Kędzierzyn-Koźle/Instagram

Kędzierzyn-Koźle. 74-letnia Sybilla Seidel wyszła z domu w poniedziałek 8 marca. Od godz. 17.00 trwają bezskuteczne poszukiwania starszej kobiety. W ogromnej akcji bierze udział ok. 70 osób, poza strażą pożarną i policją, także wolontariusze. Ustalamy najnowsze doniesienia prosto z poszukiwań.

W Kędzierzynie-Koźlu trwa akcja poszukiwawcza. Policjanci we współpracy ze strażą pożarną i wolontariuszami szukają zaginionej 74-letniiej Sybilli S., mieszkanki Kędzierzyna-Koźla.

Kobieta 8 marca 2021 r. około godziny 7:30 wyszła z domu. Po raz ostatni widziana była jeszcze dzisiaj (09.09.21 r.) około godziny 11:00 w rejonie kozielskiego rynku. Do tej pory nie powróciła i nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Gdy zaginęły, były jeszcze dziećmi. Od lat trwają poszukiwania tych kobiet

- Do tej pory nie ma informacji, żeby coś się zmieniło. Poszukiwania trwają od poniedziałku od godziny 17.00. Służby kontrolują ciągi komunikacyjne, strażacy przeszukiwali m.in. z poziomu wody, użyto też dronów - zdradza oficer prasowa kom. Magdalena Nakoneczna z Kędzierzyna-Koźla.

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że niedługo do poszukiwań zostanie włączony m.in. sonar wodny. Urządzenie jest holowane za łodzią na głębokości ok 1,5 m pod lustrem wody i za pomocą ultradzwięków skanuje dno przeszukiwanego terenu.

Policja prowadzi też działania operacyjne.

Zaginiona Sybilla S.: rysopis

74-latka ma ok.160 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała, krótkie włosy i okulary korekcyjne. Ostatni raz widziana była w:

  • szary pikowany płaszczyk zapinany na zamek,
  • czarne spodnie z czerwoną łatą na lewym kolanie,
  • czarne buty sportowe oraz szary szalik.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu Sybilli S. proszone są o kontakt telefoniczny z policjantami pod nr telefonu 47 863 42 03 lub dzwoniąc na numer alarmowy 112.