Kędzierzyn-Koźle: Przez rozmowę o BOGU straciła 1300 złotych [ZDJĘCIE]

2020-12-10 13:08
Kędzierzyn-Koźle. Policja poszukuje młodej kobiety! Okradała na boga [ZDJĘCIE]
Autor: policja.gov Kędzierzyn-Koźle. Policja poszukuje młodej kobiety! Okradała "na boga" [ZDJĘCIE]

Zapukała do drzwi seniorki z Kędzierzyna-Koźla, bo chciała porozmawiać o bogu i wierze. Kobiety wdały się w dyskusję, a w tym czasie do mieszkania weszła inna osoba, która splądrowała wszystko to, co było coś warte. Policjanci publikują portret pamięciowy oszustki.

Miała być rozmowa o bogu, były duszności i kradzież

Starsza kobieta, mieszkanka K-Koźla, wpuściła oszustkę, bo ta chciała porozmawiać z nią o bogu. Kiedy młodsza kobieta była już w mieszkaniu, poinformowała seniorkę, że źle się czuje. Poprosiła o szklankę wody, a kiedy i to nie pomogło, o chwilę na świeżym powietrzu. W ten sposób obie kobiety wyszły na balkon. Tyle wystarczyło wspólniczce oszustki, która niezauważona weszła do mieszkania.

W pewnym momencie, starsza kobieta zorientowała się, że pojawił się nieproszony gość. Wyprosiła obie nieznajome. Niestety, chwilę później zorientowała się, że jej domu zniknęły oszczędności - 1.300 złotych.

Na podstawie opisu pokrzywdzonej, opolscy policjanci sporządzili portret pamięciowy jednej z podejrzewanych. Jest nią kobieta w wieku około 25-30 lat, średniej budowy ciała. Ma około 160 cm wzrostu oraz ciemne blond włosy.

Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu kobiety proszone są o kontakt z kędzierzyńsko-kozielskimi policjantami pod numerem tel. 47 863 42 66 lub dzwoniąc na numer alarmowy 112. Każda informacja może być niezwykle istotna oraz przydatna w prowadzonej przez nas sprawie.

Express Biedrzyckiej - Adam Bielan: Wyjście Solidarnej Polski z koalicji byłoby absurdalne