Koronawirus. Masowe chorowanie opolskich urzędników? Dobra informacja dla klientów!

2020-10-30 8:36 mgorecki
Koronawirus Opole: Ponad 20 urzędników zakażonych!
Autor: Google Maps/Screenshot Koronawirus Opole: Ponad 20 urzędników zakażonych!

Koronawirus w województwie opolskim sieje coraz większe spustoszenie. Ostatni tydzień to niemal codzienne przyrosty rzędu 400 nowych zakażonych. Zaraza dotarła już do urzędników, z których blisko 1/3 pracuje zdalnie, a inni w sposób rotacyjny. Jest też dobra informacja dla klientów!

Koronawirus w województwie opolskim. W ciągu tygodnia (26.10. - 29.10, dane z piątku podamy po aktualizacji) potwierdzono dotąd 1598 przypadków zakażenia SARS-COV-2 wśród mieszkańców województwa opolskiego. Zakażenia nie ominęły urzędników. W ciągu ostatnich dwóch tygodni zachorowało w sumie 23 urzędników!

- Mieliśmy w sumie w ciągu tych ostatnich tygodni potwierdzone 23 pozytywne wyniki, wśród tych przypadków nie mam informacji, aby były takie z działów, które obsługują klientów. To są inne działy, które zajmują się pracą wewnętrzną urzędu, bez kontaktu z klientami - przekazuje rzecznik prasowa Katarzyna Oborska-Marciniak. W Opolu jest ok. 600 pracowników urzędów, a wśród tych 23 chorych - wiceprezydent Opola Maciej Wujec.

Czytaj też: Opole. Koronawirus w ratuszu! Arkadiusz Wiśniewski na home office. Jak się czuje?

- Wiceprezydent Maciej Wujec otrzymał wynik pozytywny, jest na zwolnieniu lekarskim do końca października, czyli do soboty. Czy wróci do pracy od poniedziałku: o tym już zdecyduje lekarz - komentuje Oborska-Marciniak.

Do tej pory w opolskich urzędach ok. 1/3 pracowników urzędu pracuje zdalnie. Pozostali przychodzą do swoich biur w systemie rotacyjnym.

Polonez na protestach. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 144