Koronawirus opolskie: 38 ognisk COVID-19. Ewakuacja DPS. Dramatyczna sytuacja!

2020-10-16 13:44 Michał Górecki
Koronawirus opolskie: Ewakuacja DPS, prawie 40 ognisk COVID-19!
Autor: pixabay.com./zdjęcie poglądowe Koronawirus opolskie: Ewakuacja DPS, prawie 40 ognisk COVID-19!

Koronawirus w województwie opolskim. Na zorganizowanej w piątek (16 października) konferencji prasowej, wojewoda opolski Adrian Czubak przekazał informacje nt. aktualnej sytuacji epidemicznej w regionie. W sumie, na Opolszczyźnie jest obecnie 38 ognisk zarazy: w szpitalach (13), w szkołach (12) i DPS-ach (13). W nocy z czwartku na piątek ewakuowano DPS w Borach Wielkich, akcja wciąż trwa, a podopieczni trafili już do nowego szpitala "covidowego" w Białej.

Koronawirus Opolskie. 221 nowych zakażeń w piątek. Prawie 2 tysiące osób zakażonych SARS-COV-2!

W piątek o 12.00 odbyła się konferencja prasowa Wojewody Opolskiego Adriana Czubaka, na której przedstawił obecną sytuację epidemiczną w regionie. Od początku epidemii na Opolszczyźnie na COVID-19 zachorowało 4286 osób, z czego obecnie choruje 1908 osób.

Wojewoda poinformował m.in. o sytuacji w ewakuowanym DPS w Borach Wielkich w powiecie oleskim. Ewakuowano stamtąd ponad 30 osób, a wszystko zaczęło się od zakażenia jednej z pracownic: ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej. - Ewakuacja trwała całą noc i tak naprawdę trwa w dalszym ciągu - mówił Czubak, dodając, że podopieczni DPS-u trafili w znacznej większości do szpitala w Białej. Zakażenie koronawirusem wykryto u 33 na 40 podopiecznych. Do tej pory zakażeni przebywali w DPS-ie pod opieką mieszkających z nimi sióstr.

W sumie, w całym regionie potwierdzono dotychczas 38 ognisk koronawirusa, z czego 13 w DPS-ach, 13 w szpitalach i 12 w szkołach. 9 szkół przeszło w tryb zdalny, a 53 w tryb hybrydowy.

Wzrosty zakażeń w województwie opolskim są ogromne, jeszcze niedawno - do 4 października wzrosty dobowe oscylowały wokół 40 nowych zakażeń, przeszło 10 dni później, 15 października ta liczba wynosi już ok. 280. - Od początku października mamy do czynienia z drugą falą, sytuacja jest bardzo trudna - przyznaje wojewoda.

Na Opolszczyźnie są 402 łóżka dla pacjentów z COVID-19, z czego 164 są zajęte i 33 respiratory, z czego zajętych jest 20.

Super Raport 16.10 (Goście: mec. Jacek Dubois, Robert Winnicki - Konfederacja oraz prof. Andrzej Pająk - epidemiolog)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.