Opolskie: Nowe szpitale dla chorych na COVID-19. PROBLEMY z zakażonymi ŚCIEKAMI?!

2020-10-16 9:23 mg
Opolskie: Dwa nowe szpitale jednoimienne
Autor: pixabay.com./zdjęcie poglądowe Opolskie: Dwa nowe szpitale jednoimienne

Wojewoda opolski Adrian Czubak wyznaczył dwa kolejne szpitale w regionie, które zaczęły już przyjmować pacjentów zakażonych koronawirusem. Placówka w Białej (powiat prudnicki) i szpital wojskowy MSWiA w Opolu są teraz szpitalami dla zakażonych SARS-COV-2. Nie obeszło się bez problemów już na samym początku, bo starosta prudnicki nie wiedział, że musi zacząć przyjmować "covidowców".

Dwa nowe szpitale dla pacjentów z koronawirusem - MSWiA w Opolu (65 łóżek) i szpital w Białej (50 łóżek) - docelowo miały odciążyć szpital w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie dotąd przyjmowano pacjentów z SARS-COV-2. - Dzięki temu odciążona zostanie kozielska placówka, a także zapewniona będzie dwutorowość leczenia, również dla osób bez zakażenia - komentowały władze regionu.

Pierwszy chorzy rzeczywiście trafili już do nowych szpitali, ale... za szybko. W Białej oficjalnie pacjenci powinni pojawiać się od czwartku (15 października), a przybyli już w poniedziałek. Dla władz powiatu było to niemałym zaskoczeniem.

Nie dostałem żadnej oficjalnej informacji o tym, że szpital ten zostaje włączony do grona szpitali jednoimiennych, a od poniedziałku ten szpital już, na ile było to możliwe, jest przygotowany do przyjmowania pacjentów covidowych

- komentuje Radosław Roszkowski, starosta prudnicki.

Chorych, którzy przebywali wcześniej w obu nowych placówkach jednoimiennych, trzeba było przetransportować do innych szpitali albo odesłać do domów. Dodatkowo, placówka w Białej ma problemy organizacyjne, bo - jak mówi starosta - brakowało czasu.

Taki niewielki szpital stosunkowo łatwo jest przystosować, tylko że tak naprawdę nie dano nam na to czasu. Z jednej strony grożą nam kary związane z wypuszczaniem ścieków zarażonych wirusem, a z drugiej strony to się tak nie da pstryknąć palcami i mieć za chwilę całą przyszpitalną oczyszczalnię ścieków.

Drugim tymczasowym szpitalem dla zakażonych koronawirusem jest szpital MSWiA w Opolu. Według najnowszych danych Urzędu Wojewódzkiego w Opolu, obecnie w całym regionie dla pacjentów z COVID-19 są 402 łóżka szpitalne (obecnie 164 zajęte) i 33 respiratory (obecnie 20 zajętych).

WAŻNE! Nowe zasady w 8 powiatach i samym Opolu: Koronawirus. CZERWONA strefa OPOLSKIE! Znamy nową listę powiatów! [NOWE OBOSTRZENIA]

Dramat podczas przeszukania u Giertycha

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.