Koronawirus w Polsce. Nocna dezynfekcja Komendy Wojewódzkiej w Opolu. Policjantka ma koronawirusa

2020-05-28 9:02 Mgorecki
Aristo. Dezynfekcja metodą zamgławiania
Autor: Aristo Najskuteczniejszą obecnie dezynfekcją jest metoda zamgławiania

Kiedy testy potwierdziły koronawirusa u jednej z policjantek z Komendy Wojewódzkiej w Opolu, konieczna okazała się dezynfekcja budynku. Pozostali policjanci, którzy mieli kontakt z funkcjonariuszką są teraz w kwarantannie.

Na szczęście, o tym, że policjantka ma koronawirusa, jej przełożonych poinformował sanepid. Bo funkcjonariuszka od kilku dni była na zwolnieniu. Niemniej, konieczne było ustalenie, z iloma kolegami z pracy miała kontakt, żeby Ci trafili na kwarantannę. Tak też się stało.

Dziesięć osób, z którymi policjantka miała kontakt, zostało objętych kwarantanną. W ciągu kolejnych kilku dni będziemy znali ich wyniki

- mówi Marzena Grzegorczyk z policji w Opolu.

Nocna dezynfekcja Komendy Wojewódzkiej w Opolu

Dezynfekcja budynku okazała się niezbędna. Sanepid skontaktował się z policją we wtorek (26 maja), przekazując pozytywne wyniki policjantki, a już w nocy strażacy z Kędzierzyna-Koźla i Opola zdezynfekowali komendę. Pozostali funkcjonariusze - Ci, którzy nie zostali objęci kwarantanną - normalnie wykonują swoje obowiązki.

Na Opolszczyźnie to nie pierwszyzna

To nie pierwszy taki przypadek w województwie opolskim. W kwietniu trzeba było zdezynfekować komendę w Brzegu. Tam też potwierdzono koronawirusa u jednego z policjantów.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

Rowerzysta vs szlaban w Elblągu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.