Kryminalni z Opola dostali prawdziwą bestię! Pojawi się na miejscu zabójstw! [ZDJĘCIA]

2022-05-24 12:33
Opolscy kryminalni dostali istne laboratorium na kółkach! Pojawi się na miejscach najpoważniejszych zbrodni
Autor: opolskie.pl/mat.prasowe Opolscy kryminalni dostali istne laboratorium na kółkach! Pojawi się na miejscach najpoważniejszych zbrodni

Inwestycja komendy i urzędu marszałkowskiego pochłonęła 137 tys. złotych i została roboczo okrzyknięta "laboratorium na kółkach". Kryminalni z Opola mają swój własny ambulans kryminalistyczny, który już niedługo pojawi się na miejscu najpoważniejszych zbrodni; w tym morderstw.

W 2018 r. urząd marszałkowski postawił na 15 sztuk... alkomatów, w 2020 - szarpnął się już na 70 tysięcy złotych - poszły m.in. na zakup komputerów, czy sprzętu informatycznego do prowadzenia poszukiwań osób zaginionych, a rok później 65 tys. złotych wsparło... "ambulans kryminalistyczny", czyli laboratorium na kółkach, który właśnie (w poniedziałek 23 maja) odebrali kryminalni z Opola. Całkowity koszt sięgnął 137 tys. zł.

Reportaż z Opola: Perfidnie oszukał Ukrainki uciekające przed wojną. Trudno uwierzyć, ile płaciły za kawalerkę pod ziemią!

W trakcie zabezpieczania dowodów liczy się czas, dokładność i precyzja. Korzystając z [...] ambulansu technicy będą pracować niezależnie od warunków i pogody. Pojazd będzie wykorzystywany na miejscu najpoważniejszych przestępstw, przez funkcjonariuszy laboratorium kryminalistycznego – precyzował podczas konferencji Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinspektor dr Rafał Kochańczyk.

Opole: Kryminalni dostali prawdziwą bestię! Laboratorium na kółkach [ZDJĘCIE]
Autor: urząd marszałkowski/mat.prasowe Opole: Kryminalni dostali prawdziwą bestię! "Laboratorium na kółkach" [ZDJĘCIE] Link: https://www.opolskie.pl/2022/05/specjalistyczny-woz-kryminalistyczny-dla-opolskiej-policji/

Z kolei Arkadiusz Łysanowicz, biegły z zakresu mechanoskopii KWP, zdradził co znajduje się wewnątrz pojazdu. - [...] wyposażony jest w narzędzia i urządzenia wykorzystywane na miejscu zabójstw, poważnych wypadków i ciężkich przestępstw. To m.in. w oświetlacze kryminalistyczne, walizki specjalistyczne, m.in. do ujawniania śladów kryminalistycznych - wymienia.

Nie przegap: Samobójstwa w Opolu i na Opolszczyźnie. Publikujemy wstrząsające dane! Kto, gdzie i jak odbiera sobie życie?

Gang sutenerów rozbity przez policję. Podejrzani wylądowali na glebie

Marszałek województwa Andrzej Buła zdradził już, w co zainwestowano w bieżącym roku: 150 tysięcy złotych pójdzie na zakup ścianki wizyjnej.

Polecamy: Opole odwraca się od Kościoła?! Dotarliśmy do ciekawych danych