Zmarł ks. Adrian Jańczyk

i

Autor: Parafia Opole-Chabry Zmarł ks. Adrian Jańczyk

Żałoba w parafii

Ksiądz Adrian Jańczyk nie żyje! Podano przyczynę śmierci 49-letniego proboszcza

2023-03-12 12:00

Smutne wiadomości podała Diecezja Opolska. 9 marca zmarł ks. Adrian Jańczyk, proboszcz Rzymskokatolickiej Parafii Wszystkich Świętych w Brożcu. Ksiądz Jańczyk był w kapłaństwie 22 lata. Na stronach diecezji podano, jaka była przyczyna śmierci młodo zmarłego proboszcza z Brożca.

Zmarł ksiądz Adrian Jańczyk. Miał tylko 49 lat. Diecezja w Opolu potwierdza śmierć kapłana

Nie żyje proboszcz parafii w Brożcu. Smutną informację podała na swojej stronie Diecezja Opolska. "Z nadzieją zmartwychwstania informujemy, że w czwartek 9 marca 2023 r. w 49. roku życia i w 22. roku kapłaństwa zmarł ks. Adrian Jańczyk, proboszcz Rzymskokatolickiej Parafii Wszystkich Świętych w Brożcu" - czytamy w oficjalnym komunikacie. Podano już datę pogrzebu księdza Adriana Jańczyka oraz mszy, które zostaną za niego odprawione. Msza żałobna odbędzie się w poniedziałek, 13 marca, o godz. 16.00, w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Radawiu. Z kolei msza zwana eksportacją zostanie odprawiona we wtorek, 14 marca, o godz. 16.00, w kościele pw. Wszystkich Świętych w Brożcu, natomiast msza pogrzebowa w środę, 15 marca, o godz. 11.00, również w kościele pw. Wszystkich Świętych w Brożcu.

Kim był zmarły ksiądz Adrian Jańczyk? Jaka była przyczyna śmierci kapłana?

Kim był zmarły ksiądz Adrian Jańczyk? Urodził się 14 II 1975 roku w Oleśnie. Po maturze wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Nysie. W 2001 roku przyjął święcenia kapłańskie. Początkowo pełnił funkcję wikariusza w parafii Bożego Ciała i św. Norberta w Czarnowąsach, a potem w parafii św. Karola Boromeusza w Opolu, św. Jana Chrzciciela i św. Mikołaja w Nysie. W 2011 roku został proboszczem parafii św. Marcina Biskupa w Starym Lesie, a od 2018 roku pełnił posługę proboszcza w Brożcu. Jak informuje Diecezja Opolska, ksiądz Adrian Jańczyk zmarł po ciężkiej chorobie.

Sonda
Czy chodzisz do kościoła co niedzielę?

Jesteś prawdziwym katolikiem? Test wiedzy o Kościele katolickim [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Dla katolików najważniejszym dniem tygodnia jest…?
Ksiądz Stanisław Janusz zmarł na oczach wiernych przygotowując niedzielna mszę
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają