Incydent kałowy w Krapkowicach. Ktoś nie wytrzymał! Starty idą w tysiące

i

Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe Incydent kałowy w Krapkowicach. Ktoś nie wytrzymał! Starty idą w tysiące

Ludzie musieli uciekać z basenu!

Ktoś nie wytrzymał na basenie! Incydent kałowy za grube tysiące

2022-09-07 16:06

Straty wizerunkowe przekładają się wprost na te finansowe: sześć dni wyłączenia z użytkowania, wypompowanie wody i ponowne napełnienie niecki w basenie Delfin w Krapkowicach (woj. opolskie) i badania w sanepidzie - to wszystko konsekwencje "incydentu kałowego". Spółka nie znalazła jeszcze winnego, ale zapewnia, że woda w krapkowickim basenie jest już krystalicznie czysta.

O tym, że któryś z gości krapkowickiego basenu "Delfin" nie wytrzymał poinformował portal nto.pl. Piotr Wiora, prezes spółki zarządzającej obiektem potwierdził, że ów zanieczyszczenie zauważył w niecce rekreacyjnej jeden z ratowników z początkiem września. Ludzie musieli opuścić basen, nieckę zamknięto, wraz z nią masaże wodne, bicze i zjeżdżalnię. Cały basen zamknięto na 6 dni, bo sprawie musiał przyjrzeć się też sanepid, badając próbki wody.

Zobacz też: Opole Główne czyli Wroclavia, flaszeczki, prezerwatywy i tabletki na erekcję!

Wody, którą w całości z basenu spuszczono, a nieckę poddano kompleksowej dezynfekcji. to wszystko wygenerowało konkretne koszty: wraz z brakiem wpływu z biletów (6 dni zamknięcia), teraz władze spółki szacują straty na grube tysiące. We wtorek 6 września sanepid dostarczył już wyniki badań wody, która ponownie wypełniła basen - jest zupełnie czysta. Winny całego zamieszania wciąż nie został ustalony. Wiora zwrócił uwagę, że takie "incydenty" w basenach się zdarzają, i każdorazowo niosą ze sobą straty wizerunkowe, nawet kiedy po całym procesie czyszczenia woda znów jest krystalicznie czysta.

Sonda
Czy znalazłeś/aś kiedyś w basenie coś obrzydliwego?
Nasi Partnerzy polecają