Góra św. Anny: Ta impreza kosztowała 100 tysięcy złotych! Dwóch nastolatków zatrzymanych

i

Autor: KPP Strzelce Opolskie Góra św. Anny: Ta "impreza" kosztowała 100 tysięcy złotych! Dwóch nastolatków zatrzymanych

Pijani zdemolowali 8 szyb hartowanych

Impreza, która kosztowała 100 tysięcy złotych! Dwóch nastolatków kontra hartowane szkło na Górze Św. Anny

2022-09-06 10:37

Już po dwóch dniach od (nie)pamiętnej imprezy, policja ze Strzelec Opolskich zatrzymała dwóch podejrzanych wandali. 16-latek i 18-latek to mieszkańcy powiatu strzeleckiego. Zniszczyli taras widokowy na Górze św. Anny. Straty oszacowano najpierw na 80 tysięcy złotych, teraz urosły do blisko 100 tysięcy.

Zgłoszenie o zrujnowanym tarasie widokowym na Górze św. Anny wpłynęło do komendy w Strzelcach Opolskich w poniedziałek 29 sierpnia, dwa dni później zatrzymano podejrzanych; 16-latka i 18-latka, mieszkańców powiatu. Panowie po pijaku zdemolowali 8 hartowanych szyb, balustradę oddzielającą zwiedzających od geoparku, panoramy widokowej na okolicę. W efekcie instalacja jest wyłączona z użytkowania.

Zobacz też: Zwłoki na Górze św. Anny! Młoda kobieta spłonęła? Tajemnicza śmierć pod znanym pomnikiem

BIELAN: ZAPADŁA DECYZJA O LIBERALIZACJI DOSTĘPU DO BRONI

Taras znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego, a Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Opolu wyceniła straty na 80 tysięcy złotych. Ale najnowsza kalkulacja wykonawcy, na którą powołuje się portal nto.pl podniosła kwotę o ok. 20 tysięcy złotych - do 100 tysięcy (wzrosły koszty surowców). Winni nastolatkowie przyznali się do winy - jak wyznali, tego dnia byli pod wpływem alkoholu, a 8 hartowanych szyb zniszczyli przy pomocy kamieni i wymierzonych kopnięć. Za dewastacje odpowiedzą przed sądem, starszemu grozi 5 lat więzienia, młodszy będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym. Sąd może też zarządzić pokrycie szkód. Wtedy Panowie będą musieli się zastanowić, jak spłacić dług w wysokości 100 tysięcy złotych.

Sonda
Jakie kary za wandalizm?