kran woda

i

Autor: Pixabay/Zdjęcie poglądowe Z kranów pocieknie żółtozielona woda. Dlaczego?

Mieszkasz w Nysie? Woda z Twojego kranu zmieni kolor! Będzie ŻÓŁTOZIELONA! Co robić?

2020-02-13 9:18

Mieszkańcy Nysy w najbliższych dniach mogą się dziwić. Woda z kranów w sieci ciepłowniczej NEC-Nysa może zmienić kolor na jaskrawy żółtozielony. To efekt badania szczelności infrastruktury.

Przedstawiciele Nyskiej Energetyki Cieplnej Nysa Sp. z o.o. opublikowali komunikat informujący o możliwym zmianie koloru wody w Nysie w najbliższych dniach. W komunikacie czytamy, że zdarzenie nie jest dyktowane awarią, a przeprowadzaną na terenie miasta kontrolą.

Firma wskazuje, że barwienie wody jest standardowym działaniem firm ciepłowniczych. Przeprowadza się je, żeby zbadać szczelność infrastruktury, a ewentualną nieszczelność - wykryć.

Co zrobić, kiedy nasza woda zmieni barwę?

Jeśli okaże się, że jaskrawa, żółtozielona woda pojawi się w naszym domu, należy poinformować o tym firmę. W ten sposób powstanie mapa miejsc z nieszczelną infrastrukturą ciepłowniczą.

- Liczymy tu bardzo na pomoc mieszkańców Nysy. W przypadku zauważenia zabarwionej wody na ulicach, chodnikach, studzienkach, w rzekach i innych ciekach wodnych, prosimy o przekazywanie informacji pod numerem: 77 401 71 00, 77 401 71 07 oraz 77 401 71 24 albo przekazać wiadomość na adres e-mail: sekretariat1@nec.nysa.com.pl

Czy to jest bezpieczne?

Firma przekonuje, że środek wykorzystywany do zabarwienia wody nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzi i zwierząt. Nie jest szkodliwy również dla środowiska naturalnego. Ponadto rozkłada się pod wpływem...światła. Środek, który został użyty w tym teście szczelności jest używany głównie do barwienia produktów chemii gospodarczej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany