NIEBEZPIECZEŃSTWO na drogach! BESTIA ze wschodu ominie Opolskie, ale to nie wszystko [PROGNOZA]

2021-01-12 14:45 mgorecki
Opolskie: Bestia ze wschodu ominie region? To nie koniec! Na drogach będzie niebezpiecznie!
Autor: wikimedia/zdjęcie poglądowe Opolskie: Bestia ze wschodu ominie region? To nie koniec! Na drogach będzie niebezpiecznie!

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia (żółty alert) dla wielu regionów Polski, w tym dla Opola i województwa opolskiego. Temperatura minimalna w naszym regionie wynosić będzie około -2°C, -1°C. Do tego dołącza niezmienne od kilku dni duże zachmurzenie. Na drogach może być bardzo niebezpiecznie!

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Opola i województwa opolskiego

Synoptycy IMGW ostrzegają region opolski. Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -1°C, temperatura minimalna gruntu około -2°C.

W Opolu od kilku dni utrzymuje się duże zachmurzenie i zamglenie. Według meteorologów z Wrocławia, to właśnie ten charakterystyczny czynnik ustrzegł województwo opolskiego przed niesławną "bestią ze wschodu", czyli intensywnymi mrozami.

Ostrzeżenie IMGW obowiązuje we wszystkich powiatach Opolszczyzny od wtorku (12 stycznia) od godziny 19:00 do środy (13 styczni) do 08:00 rano. Opady deszczu w Opolu możliwe już od ok. 16.00/17.00 we wtorek, obniżająca się wieczorem temperatura może spowodować zamarzanie niewielkiej ilości deszczu na drogach i powodować realne zagrożenie. Dodatkowo, w środę od samego rana możliwe przelotne opady śniegu i podtrzymanie dużego zachmurzenia.

Ksiądz dyktuje sobie stawki za kolędę