Bonnie i Clyde z Opola? KRADLI razem, odsiedzą osobno! [ZDJĘCIA]

2019-11-28 13:45

54-latka i 21-latek mieli napaść na 43-letniego mężczyznę i skraść jego telefon komórkowy. Podejrzani w ręce policji wpadli już kilkanaście godzin po zdarzeniu. Dodatkowo kobieta odpowie za kradzież biżuterii której miała dokonać chwilę po rozboju. Wobec zatrzymanych sąd zastosował tymczasowy trzymiesięczny areszt. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Opolu. Wtedy do policjantów zgłosił się 43-latek, który zawiadomił o rozboju. Z jego relacji wynikało, że kilka godzin wcześniej na jednej z ulic w mieście został napadnięty. Najpierw kobieta miała prosić pokrzywdzonego o pieniądze, kiedy ten odmówił, miał zostać zaatakowany przez towarzyszącego jej mężczyznę. Napastnicy zabrali mu telefon.

Bonnie i Clyde z Opola?

Funkcjonariusze na podstawie zebranych dowodów wytypowali ewentualnych sprawców i ustalili ich tożsamość.

Jeszcze tego samego dnia, kobieta o podobnym rysopisie pod pretekstem wróżenia z ręki, miała skraść obrączkę mężczyźnie! Do sytuacji doszło na jednym z przystanków autobusowych w mieście.

Policjanci nie mieli już wątpliwości. Najpierw zatrzymali 21-latka, a kilka godzin później 54-letnią mieszkankę Opola. Oboje usłyszeli zarzut rozboju. Sąd wobec nich zastosował tymczasowy trzymiesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat więzienia.