Nowe fotoradary na Opolszczyźnie! Wiemy, gdzie staną

i

Autor: wikipedia.org/Cybularny

Nowy "bat na kierowców"! Na Opolszczyźnie staną kolejne fotoradary! [LISTA,MAPA]

2020-01-17 15:25

Jeszcze w tym roku w całej Polsce stanie 26 nowych fotoradarów. Dwa z nich pojawią się w województwie opolskim. Poza tym, Generalna Inspekcja Transportu Drogowego wyznaczyła też trzy potencjalne lokalizacje, które będą stanowiły "rezerwę", co oznacza że być może urządzenia rejestrujące prędkość staną także tam. Na liście "rezerwowej" nie ma jednak Opolszczyzny. Sprawdźcie, gdzie staną nowe fotoradary!

Badania pokazały, że 58 proc. kierowców przekracza prędkości na autostradach, a aż 84 proc. przejeżdżając przez wsie i małe miejscowości. 75 proc. przekracza dozwolone limity prędkości, a 45 proc. łamie limit i jeździ o więcej niż 10 km. Za to w miejscach fotoradarów tylko 2 proc. kierujących przekracza ograniczenia o więcej niż 10 km/h – wyliczył w rozmowie z portalem dziennik.pl Marcin Ślęzak, dyrektor Instytutu Transportu Samochodowego.

Zapadła więc decyzja o instalacji dwóch nowych fotoradarów na terenie województwa opolskiego. Gdzie konkretnie staną urządzenia? Sprawdź poniżej:

1. Województwo opolskie - Niemodlin, ul. Opolska 12 droga krajowa 46 

Niemodlin dk 46 ul. Opolska 12

i

Autor: Google Maps/Screenshot

2. Województwo opolskie, Krapkowice, ul. Księdza Koziołka droga wojewódzka 409

Krapkowice ul. Księdza Koziołka droga wojewódzka 409

i

Autor: Google Maps/Screenshot

To miejsca z listy wskazanej przez ITS 26, nie z listy rezerwowej. Możemy być zatem pewni, że w tych miejscach fotoradary się pojawią. Kiedy? Jeszcze w tym roku. Uważajcie!