Opole. Dwa nowe parki wodne! Gdzie powstaną?

2021-07-26 12:55
Dwa nowe parki wodne w Opolu. Wiadomo gdzie powstaną
Autor: mat.prasowe Dwa nowe parki wodne w Opolu. Wiadomo gdzie powstaną

Dwa nowe parki wodne w Opolu. Do obu wyłoniono już dwóch wykonawców; z Poznania i Wrocławia. Nowe parki wodne staną na osiedlu Armii Krajowej w Opolu i w Parku 800-lecia na Wyspie Bolko. Czekamy na dokumentacje projektowe i wizualizacje!

W Opolu powstaną dwa nowe parki wodne; jeden na osiedlu im. Armii Krajowej, drugi - okrzyknięty już "Fabryką Wody" - na terenie parku 800-lecia na Wyspie Bolko. 

Zobacz też: Kurtyny wodne w Opolu. Lista miejsc. Tutaj się ochłodzisz!

Park na Armii Krajowej ma mieć formę placu zabaw dla dzieci i być wkomponowany w naturalny krajobraz, gdzie już jest plac zabaw, zjeżdżalnie, tyrolka, karuzele czy trampoliny. Na potrzeby realizacji inwestycji ma być wyburzony niszczejący już amfiteatr. Na obszarze około 2 tys. metrów kw. powstać ma też toaleta i budynek gospodarczy. Ten park zaprojektuje wyłoniona w przetargu poznańska firma APA ARCHES sp. z o.o. sp.k... Wartość inwestycji to 89.744 tys. zł. Umowa została już podpisana, a wykonawca przedstawił dwie koncepcje. Do końca października powinna być gotowa dokumentacja projektowa.

Plac Zabaw Fabryka Wody w Parku 800-lecia na Wyspie Bolko ma być... edukacyjny. Na inwestycję przewidziano teren o powierzchni ok. 6.800 metrów kw., a urządzenia, które docelowo znajdą się na placu mają "pobudzać wyobraźnię dzieci oraz pomagać odkrywać świat, uczyć zależności, przyczynowości". Na placu znajdą się zabawki typu: krany, pompy, podesty, śruba Archimedesa, rynny, koła, tamy, opływ, beczka, waga, kaskada wodna. Wykonawcą została firma SEPA Group Sebastian Pałczyński z Wrocławia. Umowa została podpisana 7 lipca. Wykonawca ma od tego momentu 4 miesiące na przygotowanie dokumentacji projektowej. Kwota inwestycji to 47.478 zł.

Realizacja obu inwestycji jest zaplanowana na 2022 rok.

Opole rośnie! Co się dzieje na najważniejszym placu budowy