Koronawirus, 21 września 2021 r.

i

Autor: <a href='https://pl.freepik.com/zdjecia/szkola'>Szkoła zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com</a> Ile jest nowych zakażeń koronawirusem w Polsce? Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

Koronawirus w Opolu. Bardzo niepokojące dane. Dlaczego młodzi?

2021-09-14 9:23

W Opolu potwierdzono drugi przypadek zakażenia koronawirusem w szkole od początku roku szkolnego. Jest kolejna kwarantanna dla młodych. Niepokojące dane płyną też ze szpitala tymczasowego; przybywa tam hospitalizacji, a zdecydowana większość pacjentów to młode osoby z ostrą niewydolnością oddechową. Większość się nie szczepiła.

W poniedziałek (13.09.21 r.) biuro prasowe UM w Opolu potwierdziło drugi przypadek zakażenia koronawirusem w opolskiej szkole od początku roku. Tym razem padło na PSP 5 w Opolu; zachorował tam jeden z uczniów, a jego rówieśnicy - 19 osób z klasy VIII c - zostali objęci kwarantanną do 20 września.

Czytaj też: Koronawirus w Zespole Szkół Specjalnych w Opolu. Zajęcia odwołane!

Mural Krzysztofa Krawczyka przy ul. Krakowskiej

Opole. Szczepienia w szkole zagrożone?

Zgodnie z rządowymi planami, szczepienia w szkołach miały odbyć się już w tym tygodniu. W opolskich szkołach - jak dotąd - ruszyły głównie ankiety i akcje promocyjne, i obie z marnym skutkiem. Pierwsze doniesienia ze szkół wskazują na znikome zainteresowanie szczepieniami wśród uczniów.

Kuratorium oświaty zaznacza, że jeżeli nie będzie takiej woli wśród uczniów, punkty szczepień w szkołach po prostu nie powstaną.

Szpital tymczasowy zapełnia się młodymi

Taki obraz niepokojąco pokrywa się z rosnącą liczbą pacjentów w opolskim szpitalu tymczasowym. Lekarze mają teraz pod swoją opieką kilkunastu pacjentów z COVID-19, a to dwa razy więcej, niż tydzień temu. Większość chorych to młodzi ludzie z ostrą niewydolnością oddechową. Łączy ich jeszcze fakt, że nie są zaszczepieni.

Zobacz też: Opole. Szpital tymczasowy w CWK weźmie na siebie czwartą falę

Sonda
Czy jesteś już po szczepieniu na COVID-19?