Opole: Mieszkańcy centrum miasta CIERPIĄ przez HAŁAS! Nie zaśniecie! To potrwa miesiące [WIDEO]

2021-02-23 11:31 mgorecki
Opole. Mieszkańcy centrum cierpią przez hałas! To potrwa
Autor: Tomasz Golla/Super Express Opole. Mieszkańcy centrum cierpią przez hałas! To potrwa

Ten problem zna każdy mieszkaniec bloku! Wiercący, albo odkurzający sąsiad to nic w porównaniu z tym, z czym muszą się borykać mieszkańcy centrum miasta. Przy ul. 1 Maja rozlega się uporczywy hałas. Pracownicy "zacierają beton" i będą to robić jeszcze długo. Od samego rana, do późnego wieczora.

W centrum Opola rośnie nowy dworzec autobusowy i stropy parkingu. Perspektywę - docelowo - piękniejszego serca miasta przykrył teraz nieznośny hałas, który rozlega się wzdłuż ul. 1 Maja. Nie mamy dobrych wiadomości! To potrwa.

- Prace będą prowadzone od rana do bardzo późnych godzin wieczornych i niestety będą powodowały hałas, ponieważ beton, który tam będzie układany trzeba będzie zacierać, a zacieranie betonu jest technologią, która niestety powoduje hałas - zdradza Adam Leszczyński z Miejskiego Zarządu Dróg.

Dzieje się w centrum Opola! Rośnie centrum przesiadkowe, piętrzą się problemy [WIDEO]

Opole rośnie! Co się dzieje na najważniejszym placu budowy

Mieszkańcy centrum i okolic ul. 1 Maja muszą uzbroić się w cierpliwość. Nieprzyjemne dźwięki z budowy będą im towarzyszyły jeszcze najbliższe... 3 miesiące!

- Prace będą prowadzone do maja w cyklach dwutygodniowych, czyli przygotowywanie, betonowanie, zacieranie i ten cykl będzie powtarzany. Z uwagi na technologię betonowania nie ma możliwości ich przerwania - dodaje.

Zacieranie betonu jest podstawowym zabiegiem technologicznym. Decyduje o właściwym wykończeniu powierzchni wylewek betonowych. Jego zadaniem jest m.in. ostateczne wyrównanie powierzchni wykonanej z betonu. Poprawiają się parametry powierzchni i zwiększa się wytrzymałość. Taki proces zmniejsza pylenie, które jest zjawiskiem niepożądanym.

Zobacz zdjęcia z budowy [GALERIA]

Inwestycja ma być gotowa na jesieni 2023 roku. Cztery piętra pomieszczą ponad 300 nowych miejsc parkingowych, stanowiska dla autobusów i taras widokowy. Zobacz więcej: Centrum Przesiadkowe Opole Główne. Zobacz WIDEO! Cztery piętra, na dachu SZPANERSKIE tarasy [WIDEO, ZDJĘCIA]

Pochłonie ok. 65 milionów złotych. Wizualizacje ostatecznego efektu projektu zobaczysz w galerii poniżej.