Opole: OGROMNY dług alimenciarzy! Swoim dzieciom są już winni miiliony!

2020-01-21 12:05 Marcin Michalski/MG
Opole: Alimenciarze są winni miliony! Pieniądze nie do odzyskania
Autor: Pixabay/Zdjęcie poglądowe

Dług opolskich alimenciarzy rośnie w zastraszającym tempie. W ciągu roku powiększył się o 10 mln zł. i teraz wynosi już 48 mln zł. Urzędnicy nie mają wątpliwości - tych pieniędzy już nie uda się odzyskać.

- Wzywamy dłużników na wywiad. Ci, którzy nie płacą są przez nas obligowani do zarejestrowania się w Powiatowym Urzędzie Pracy. Nic więcej się za bardzo nie da zrobić, ale jeżeli nie współpracują z nami, to zgłaszamy ich do prokuratury i występujemy o zatrzymanie prawa jazdy - mówi Magdalena Rynkiewicz Stępień z Miejskiego Centrum Świadczeń.

Ile osób jest winnych pieniądze swoim dzieciom?

W Opolu jest ponad 1300 osób, które są zobligowane do płacenia swoim dzieciom. Niektórzy próbują spłacać zaległość, ale to tylko kropla w morzu długów. W ubiegłym roku udało się odzyskać tylko 1,5 mln zł.

- Te kwoty rosną. Dlatego, że jeżeli jest egzekucja z wynagrodzenia, no to wiadomo - wynagrodzenie rośnie, rośnie też kwota egzekwowana od danego dłużnika. Nie jest to duża różnica. Na koniec 2018 r. odzyskaliśmy 1,3 mln zł., czyli ok. 200 tys. zł. więcej - mówi Magdalena Rynkiewicz Stępień.

Rekordzista z Opola

A dla kogo należy opolski rekord? Dla mężczyzny, który jest już winny ponad 400 tys. zł.