Oszukiwali staruszków w całej Polsce! Mieli zegarek za 150 tys. zł! [WIDEO]

2020-07-04 11:04 Michał Michalak
Opole. Oszukiwał staruszków w całej Polsce! Kupił sobie zegarek za 150 tys. zł! [WIDEO]
Autor: KWP w Opolu Policjanci z Opola zabezpieczyli m.in. zegarek o wartości 150 tys. zł

Tak działała 6-osobowa, zorganizowana grupa przestępcza, która oszukiwała staruszków w całej Polsce. Na jej trop wpadli kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, po tym jak na początku kwietnia otrzymali dwa zgłoszenia od pokrzywdzonych w wyniku przestępczego procederu dwóch seniorek. Na miejscu jednego z zatrzymań znaleźli m.in. zegarek za 150 tys. złotych.

Grupa oszukiwała staruszków w całej Polsce, a do zatrzymań jej członków doszło na Mazowszu, w Wielkopolsce i w Łódzkiem. 1 lipca funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego i Samodzielnego Oddziału Kontrterrorystycznego Policji w Opolu wspólnie z policjantami z Warszawy, Katowic i Poznania zatrzymali 6 osób w wieku od 20 do 40 lat.

Wstępnie grupa podejrzana jest o 8 oszustw na blisko pół miliona złotych. Jednak śledczy zakładają, że pokrzywdzonych może być kilkadziesiąt osób, a straty sięgną nawet kilku milionów złotych. Łącznie kryminalni zabezpieczyli 175 tys. złotych i ekskluzywną biżuterię wartą około 200 tys. złotych. Tylko jeden z zabezpieczonych zegarków wart jest 150 tys. złotych.

To nie wszystko.

Oszukiwał staruszków w całej Polsce! Kupił sobie zegarek za 150 tys. złotych!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Członkowie zatrzymanej grupy przestępczej działali metodą "na policjanta" i "na prokuratora". Pierwsze zgłoszenia o ich nielegalnej działalności na terenie Opolszczyzny wpłynęły do policjantów z początkiem kwietnia. Wtedy dwie staruszki zostały oszukane metodą "na policjanta". Pierwsza straciła 7 tys. złotych, a druga 2 tys. euro i 4 tys. złotych.

Schemat działania grupy przestępczej był zawsze taki sam. Chodziło o to, aby okraść swoją ofiarę z oszczędności życia. Decyzją Sądu Rejonowego w Opolu cała szóstka została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Zatrzymanym grozi nawet do 12 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy, a prowadzący policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.