Opole: Ten pomysł upadł z hukiem! Autobusów w Rynku nie będzie

2022-05-12 10:52
Opole: Autobusów w Rynku nie będzie. Ten pomysł upadł szybciej, niż powstał!
Autor: wikimedia.com/Daviidos

Autobusy na Moście Zamkowym w Opolu? A miało być tak... pięknie? Jeszcze dwa tygodnie temu Arkadiusz Wiśniewski pisał w mediach społecznościowych, że wystarczy poszerzyć "żółty most" o 2 metry i tyle wystarczy, by puścić tym przepustem autobusy miejskie, a tym samym dołączając komunikację do samego rynku. Pomysł upadł szybciej, niż się narodził. Autobusów nie będzie.

Koncepcja ratusza była prosta: przy najbliższym remoncie żółtego mostku poszerzyć go o 2 metry, wpuścić autobusy MZK, tym samym dołączając ścisłe centrum do komunikacji miejskiej i ułatwić choćby powroty z imprez. O pomyśle pisaliśmy TUTAJ. Brzmi prosto? Raczej tak, ale warunki były dwa: zgoda konserwatora zabytków i pieniądze.

Zobacz też: Pandemia zabrała piwo pod chmurką! W Opolu już nie odda?!

Aleksander Kwaśniewski: Ta wojna będzie trwała lata

I zabrakło już tego pierwszego. Urząd ochrony zabytków na poszerzenie się nie zgodził, więc ratusz wycofał się z pomysłu. Został więc sam remont, bo ten i tak zostanie zrealizowany. Stan Mostu Zamkowego jest kiepski - ta najstarsza przeprawa w mieście pochodzi z 1864 r. Dodajmy, że w sondzie, którą przeprowadziliśmy w artykule o pomyśle ratusza większość deklarowała, że autobusy w ścisłym centrum nie są potrzebne.