Opole: Zoo też  cierpi upały

i

Autor: mat.prasowe UM Opole: Zoo też cierpi upały

Opole: Upały męczą nie tylko nas! Tak radzą sobie zwierzęta w zoo

2022-08-05 8:52

Fala upałów przechodzi przez znaczną część Polski, w tym województwo opolskie. Gdzie iść, kiedy żar leje się z nieba? Wielu opolan intuicyjnie wybierze zacienioną koronami drzew Wsypę Bolko. I choć nie jest to złe rozwiązanie, przebywające tam w ogrodzie zoologicznym zwierzęta też odczuwają ponad trzydziestostopniowy upał. Sprawdziliśmy, jak ogród sobie z tym radzi.

Upał daje się we znaki i - po raz kolejny - na Opolszczyźnie przeplata się z burzami. Choć notujemy ponad trzydziestostopniowe upały i tzw. tropikalne noce, już w weekend pogoda płynnie przejdzie w burze. Temperatura spadnie o ok. 10°C w ciągu dnia, a w nocy nawet do 12°C!

Lista miejsc, w których można się w Opolu ochłodzić jest ograniczona - to m.in. kurtyny wodne ale też... Wyspa Bolko. Korony drzew gwarantują przyjemny cień. Ale i tam, na otwartych przestrzeniach nie unikniemy upałów. Odczuwają je lokatorzy opolskiego zoo.

- Niektóre zwierzęta, np. rosomaki, otrzymują mięso zamrożone w bryle lodu. To pozwala im, podczas spożywania takiego posiłku, podczas próby dotarcia do mięsa, schłodzić się tą wodą z lodu - precyzuje rzecznik opolskiego ogrodu Miłosz Bogdanowicz.

Sonda
Lubisz odwiedzać ZOO?

Hipopotamy dodatkowo robią sobie błotne kąpiele, które chronią je przed promieniami słonecznymi. Zresztą, ich zwyczaje najlepiej zobaczyć na własne oczy. Przypomnijmy, że na turystów przybywających tam od strony parku 800-lecia przez jakiś czas czekały utrudnienia. Most im. Fundacji WOŚP jest w remoncie, kładka od dłuższego czasu wymagała naprawy, więc trzeba było ją obejść. Od soboty (06.08.22) powinna zostać już otwarta.

Zobacz więcej: Śmieją się z Opola w całym kraju! To przez tę inwestycję miejską

Kontrowersyjny występ kabaretu Neo-Nówka. Jest afera! Poseł PO komentuje

Opolski ogród zoologiczny można odwiedzać codziennie od 10.00 do 18.00. W poniedziałek 15 sierpnia - w trakcie Święta Wojska Polskiego - także, więc jest to rozwiązanie na długi weekend.