Opole. Wielkie koty robią SZAŁ! Diego, Atos, Portos w opolskim zoo [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-04-12 18:57
Zoo Opole. Lwy na wybiegu po 24 latach! Wielkie koty wróciły [ZDJĘCIA]
Autor: Tomasz Golla/Super Express Zoo Opole. Lwy na wybiegu po 24 latach! Wielkie koty wróciły [ZDJĘCIA]

Lwy i tygrys w opolskim zoo. W poniedziałek 12 kwietnia w ogrodzie zoologicznym opolanie znowu mogli spotkać się z wielkimi kotami. Tym powrotem żyło całe miasto, kampania promocyjna była rozgrzana do czerwoności! Sprawdź, jak to wyglądało! Mamy unikalne zdjęcia i wideo prosto z nowego wybiegu!

Wielkie koty wróciły do Opola! Mieszkańcy czekali na to 24 lata - ostatniej szansy na spotkanie oko w oko z królem zwierząt młodsi opolanie mogą nie pamiętać, była jeszcze przed powodzią w 1997 roku. Ich przybycie poprzedzone było ogromną akcją promocyjną. Wielkie koty były wszędzie; w autobusach, internecie i... przed opolskim ratuszem!

W poniedziałek (12 kwietnia) w opolskim zoo odbyło się oficjalne otwarcie wybiegu i przywitanie jego nowych mieszkańców; lwów Atosa, Portosa i tygrysa - Diego. Od dziś wielkie koty mogą już podziwiać wszyscy wizytujący opolskie zoo. A jest co odwiedzać! To ogromna inwestycja, rekordowa w historii ogrodu. Całość kosztowała 9 milionów złotych. Było warto? Oceńcie sami, oglądając fotorelację z nowego wybiegu poniżej!

Opole. Wielkie koty wróciły po 24 latach! Zobacz niesamowite zdjęcia i posłuchaj ciekawej historii! [FOTO, WIDEO]

Trochę faktów o nowych mieszkańcach Opola

Szczegóły dotyczące nowych lwów i tygrysa zdradził w rozmowie z SE.pl rzecznik prasowy opolskiego ogrodu zoologicznego Miłosz Bogdanowicz.

Tygrys - Diego

- W naturze ten podgatunek tygrysa (tygrys syberyjski) występuje w górach w południowo-wschodniej części Rosji. Niektóre osobniki widywane są również w Chinach i Korei Północnej. Największym zagrożeniem dla tych zwierząt są ludzie – kłusownicy zabijający tygrysy, by potem sprzedawać części ich ciał. Między innymi przez to w niedalekiej przyszłości grozi im wymarcie. Stąd tak ważny dla przetrwania tego gatunku jest Europejski Program Ochrony Zwierząt EEP, realizowany w jednostkach zrzeszonych w Europejskim Stowarzyszeniu Ogrodów Zoologicznych i Akwariów - opowiada.

Lwy - Atos i Portos

- Lew angolski zamieszkuje z kolei południowo-zachodnią Afrykę. Na wolności dożywa około 12-18 lat, w ogrodach zoologicznych nawet 25 lat. Niestety lwy angolskie są zagrożone wyginięciem. Dzieje się tak z powodu działalności człowieka, który coraz bardziej wkracza na tereny ich występowania - komentuje i przypomina: 2-letni tygrys syberyjski Diego przyjechał do Opola z krakowskiego zoo 18 lutego, a 3,5-letnie lwy angolskie (bracia) z północy - Gdańska - 9 marca.

Przed przyjazdem tych kotów do Opola, ich opiekunowie przeszli kilkudniowe szkolenia, na których poznali zwyczaje zwierząt i metody pracy z nimi.

- Trzeba bowiem pamiętać, że są to gatunki należące do I grupy zwierząt niebezpiecznych, czyli takich, które mogą nawet zabić człowieka. W pracy z nimi nie ma więc miejsca na błędy - puentuje rzecznik.

Atos, Portos i Diego. Kiedy oglądać wielkie koty?

Obecnie opolski ogród zoologiczny jest otwarty w godz. 9-15. Ogród można zwiedzać też godzinę po jego zamknięciu, będąc wcześniej na jego terenie. Bilety można kupić w kasach, jak i biletomatach oraz na stronie internetowej.

Opole. King is back ! Do ZOO wrócił król zwierząt !