Uniwersytecki Szpital Kliniczny zmienia zasady odwiedzin! [NOWE ZASADY OD 17 czerwca]

i

Autor: usk opole/mat.prasowe Uniwersytecki Szpital Kliniczny zmienia zasady odwiedzin! [NOWE ZASADY OD 17 CZERWCA]

Opole: Znowu odwiedzimy bliskich w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym! Nowe zasady w USK

2021-06-17 8:33

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu zmienia zasady przyjmowania odwiedzających. Już od czwartku 17 czerwca swoich bliskich może odwiedzić prawie każdy, od poniedziałku do piątku. Szczegóły nowych zasad odwiedzin w USK znajdziesz w artykule poniżej.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny zmienia zasady odwiedzin. Jaki regulamin od 17 czerwca?

Na jeden z takich dni cała Opolszczyzna czekała od ponad roku - 15 czerwca br. ogólnopolski raport covidowy, który codziennie aktualizujemy i analizujemy, nie potwierdził żadnych zakażeń w województwie opolskim. Epidemia SARS-COV-2 zdaje się odpuszczać, a Uniwersytecki Szpital Kliniczny wychodzi naprzeciw. Już od czwartku 17 czerwca możemy odwiedzić swoich bliskich. Na jakich zasadach?

Zobacz koniecznie: Opolskie: Prawda o bezrobociu w 2021 r. Wiemy, gdzie jest najgorzej! W tych powiatach to plaga

Nadciąga fala tropikalnych upałów

Odwiedziny w USK Opole. Jakie zasady?

  • Od dziś (17.06.21 r.) odwiedziny mogą odbywać się we wszystkie dni tygodnia od 16:00 do 18:00.

Istnieje ograniczenie liczby odwiedzających do 1 osoby dziennie i czasu odwiedzin do maksymalnie 15 minut, po wcześniejszym zgłoszeniu lekarzowi lub pielęgniarce.

  • Podczas odwiedzin należy przestrzegać zasad sanitarnych obowiązujących w USK.

Każdy odwiedzający powinien zabezpieczyć maseczką usta i nos, dezynfekować ręce przed wejściem do oddziału i po wyjściu, zachować dystans 1,5 metra od innych osób.

  • Zabronione jest odwiedzanie pacjentów USK przez osoby chore na choroby zakaźne.
  • W przypadku naruszenia przez osoby odwiedzające zasad odwiedzin, personel szpitala ma prawo nakazać takim osobom natychmiastowe opuszczenie placówki.

W związku z umożliwieniem odwiedzin paczki dla pacjentów nie będą już przyjmowane na parterze szpitala.

USK - kolejne zmiany od 21 czerwca

Od poniedziałku, 21 czerwca, zmieniają się zasady dotyczące przyjęć pacjentów na oddziały szpitalne – nie wszyscy będą kierowani na testy przeciwko Covid-19. Decyzja będzie uzależniona od wyników wywiadu epidemiologicznego oraz objawów klinicznych. Taki wywiad będzie przeprowadzany dwukrotnie: najpierw przy ustalaniu terminu przyjęcia przez pracownika sekretariatu oddziału, który na podstawie udzielonych odpowiedzi zdecyduje, czy kierować pacjenta na badania w kierunku SARS-CoV-2. Później, w dniu zgłoszenia się do szpitala w Punkcie Przyjęć Planowych pacjent odpowie na takie same pytania – wypełniając ankietę - po raz kolejny.

- W przypadku odpowiedzi wskazujących na możliwość zakażenia wirusem SARS-CoV-2 decyzję o skierowaniu na badanie podejmie lekarz dyżurny oddziału – wyjaśnia Katarzyna Sołtys-Bolibrzuch, pielęgniarka epidemiologiczna USK w Opolu.

Pacjent przyjmowany od poniedziałku, 21 czerwca w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym będzie wypełniał taką samą ankietę epidemiologiczną przy konsoli i wraz ankietą skierowany zostanie do Triage, gdzie pracownik medyczny podejmie decyzję o kwalifikacji do wymazu lub skonsultuje tę kwalifikację z lekarzem dyżurnym.

Pacjenci wymagający hospitalizacji, z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, będą kierowani do Tymczasowego Szpitala Covid-19 lub w przypadku konieczności zastosowania terapii ECMO albo zabiegu operacyjnego w trybie zagrożenia życia, zostaną przyjęci w USK przy al. Witosa.

Katarzyna Sołtys-Bolibrzuch zastrzega, że w zależności od sytuacji epidemiologicznej podejmowane będą decyzje o ewentualnych kolejnych zmianach w funkcjonowaniu szpitala.

Zobacz koniecznie: Pogoda: Pierwsza tropikalna noc w Polsce! Niebezpieczna fala upałów. Jak radzić sobie ze skwarem?