Opole znowu stanie się planem FILMOWYM! Miasto potwierdza. Co wiadomo o produkcji "Behawiorysty"?

2021-04-15 22:20 Michał Górecki
Remigiusz Mróz. Nowy serial na podstawie powieści Behawiorysta. Co wiadomo o produkcji?
Autor: Remigiusz Mróz/Flickr Remigiusz Mróz. Nowy serial na podstawie powieści "Behawiorysta". Co wiadomo o produkcji

W Opolu będzie realizowany kolejny serial. Po sukcesie "Szadzi" wydział promocji zdradzał, że miasto interesuje się kolejną produkcją osadzoną w Opolu. W czwartek 15 kwietnia ostatecznie potwierdzono nową umowę z TVN dotyczącą lokowania miasta w serialu „Behawiorysta”, na podstawie powieści Remigiusza Mroza. Co wiadomo o powstającym serialu?

Kolejny serial realizowany w Opolu. Co wiadomo o "Behawioryście"?

W lutym br. Urząd Miasta zdradził, że prowadzi rozmowy ws. realizacji kolejnej produkcji filmowej osadzonej w Opolu. Już wtedy Łukasz Śmierciak z Wydziału Promocji Miasta poinformował w SE.pl, że zdjęcia będą realizowane jeszcze w 2021 roku. Żeby zrealizować ten projekt, prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski zwrócił się do Rady Miasta Opola o przyznanie na ten cel środków finansowych w kwocie 369 tysięcy złotych.

W czwartek 15 kwietnia UM potwierdził, że miasto finalizuje umowę z TVN dotyczącą lokowania w nowym serialu „Behawiorysta”, na podstawie powieści Remigiusza Mroza. 

- Produkcja realizowana jest dla serwisu Player.pl i ma składać się z 8 odcinków. Serial będzie można obejrzeć również na antenie telewizyjnej. Umowa obejmuje pakiet świadczeń promocyjnych dla Opola m.in.: realizację scen i ujęć plenerowych, wskazań graficznych lub werbalnych zawierających nazwę miasta. Zdjęcia do serialu będą realizowane w Opolu wiosną 2021 roku - czytamy w komunikacie.

Zobacz więcej: OPOLE na salonach! Powstanie kolejny SERIAL?! "Na stole" prawie 400 tysięcy i kilka miejsc do lansowania!

To druga po "Szadzi" produkcja filmowa, której akcja zostanie osadzona w Opolu. Naczelnik wydziału promocji zdradził w rozmowie z SE.pl, że co do skuteczności takiej formy reklamy marketingowcy są zgodni: działa. Choć jej efekty trudno było zmierzyć po emisji "Szadzi". Serial pojawił się już w trakcie epidemii, więc miasto nie mogło liczyć na falę turystów.

- Opole zyskuje możliwość prezentacji szerokiej publiczności miejsc i atrakcji, które warto odwiedzić i zobaczyć. Poprzez powiązanie tych miejsc z losami bohaterów filmowych, zachęca w ten sposób do podążania ich śladami i poczucia klimatu miasta - przekonywał Łukasz Śmierciak.

Ratusz przygotował już propozycję kilku miejsc, które chciałby zaprezentować w nowej produkcji, ale na razie nie zdradza szczegółów. Producent, przygotowując miejsca do realizacji scenariusza bierze pod uwagę propozycje miasta i część z tych miejsc uwzględnia w scenariuszu.

Zakładka cenniejsza niż książka Remigiusza Mroza? Między kartkami było to

Behawiorysta - o czym będzie serial?

O czym jest Behawiorysta Remigiusz Mroza? Zamachowiec zajmuje przedszkole, grożąc że zabije wychowawców i dzieci. Policja jest bezsilna, a mężczyzna nie przedstawia żadnych żądań. Nikt nie wie, dlaczego wziął zakładników, ani co zamierza osiągnąć. Sytuację komplikuje fakt, że transmisja na żywo z przedszkola pojawia się w internecie. Służby w akcie desperacji proszą o pomoc Gerarda Edlinga, byłego prokuratora, który został dyscyplinarnie wydalony ze służby. Edling jest specjalistą od kinezyki, działu nauki zajmującego się badaniem komunikacji niewerbalnej. Znany nie tylko z ekscentryzmu, ale także z tego, że potrafi rozwiązać każdą sprawę.