Opolska Gala Żużla na Lodzie! Mecz Polska vs Czechy już w sobotę!

2020-01-24 11:31 Marcin Michalski/MG
Żużel na lodzie
Autor: wikipedia.org/Steindy Opole: Gala Żużla na Lodzie w weekend!

Przed nami 16. Opolska Gala Żużla na Lodzie, motocykle wracają na Toropol. Taflę będą kruszyć zawodowcy w meczu międzynarodowym. Reprezentacja Polski będzie się ścigać z ekipą z Czech na specjalnie przygotowanych motocyklach już w sobotę (25 stycznia).

Żużel na lodzie; Co jest potrzebne?

- Wiadomo, że nie tyle moc gra znaczenie, co umiejętności. Najważniejsza kwestia to są opony, które muszą być zaopatrzone w kolce, żeby pojazd mógł poruszać się po tafli lodowej, no i odpowiednie kierowanie manetką gazu, żużlowcy robią to z wyczuciem - Piotr Kumiec, organizator tej gali.

Przed samą galą będzie można spotkać zawodników Kolejarza Opole. Odbędą się też mistrzostwa Polski w mini żużlu dla zawodników w wieku od 8 do 12 lat. A to wciąż nie najmłodsi uczestnicy!

Będą też "przyszli" żużlowcy

- Będzie czterech przyszłych żużlowców. Będą to dzieci w wieku 4-5 lat, które również zaprezentują swoją jazdę na motocyklu, ale ze zrozumiałych względów nie wezmą udziału w turnieju. To będzie bardziej pokazowa jazda - mówi organizator.

Trzeba zaznaczyć, że gala, jak co roku, będzie charytatywna. Kibice będą mogli wspomóc leczenie 3 letniego Piotrusia z Łubnian i opolskie hospicja.

Start o 17.00, przy ul. Norberta Barlickiego 13 (Toropol) w Opolu.