Opolskie: 71-latek staranował kobietę i uciekł?! Usłyszy zarzuty, ale najpierw musi wytrzeźwieć

2021-05-11 12:11 mgorecki PAP
Nieodpowiedzialny kierowca zatrzymany przez braniewskich policjantów
Autor: KMP Elbląg Nieodpowiedzialny kierowca zatrzymany przez braniewskich policjantów

Opolska policja zatrzymała 71-letniego mieszkańca powiatu raciborskiego (woj. śląskie). Mężczyzna jest podejrzewany o potrącenie kobiety i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Biuro prasowe KW Policji w Opolu poinformowało we wtorek (11 maja), że w chwili zatrzymania mężczyzna był pijany.

Do samego zatrzymania doszło w poniedziałek (10 maja), czyli jeszcze w dniu wypadku. Przed południem policjanci z Kietrza otrzymali informację o potrąceniu 61-letniej kobiety przez samochód. Sprawca potrącenia uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejscu w wyniku działań operacyjnych mundurowi ustalili numery rejestracyjne samochodu. po podejrzanego przyszło im pojechać do powiatu raciborskiego w województwie śląskim, gdzie według policyjnej bazy danych był zameldowany właściciel samochodu.

W garażu znaleziono pojazd z uszkodzeniami, które odpowiadały relacji poszkodowanej, a w domu policjanci trafili na samego podejrzanego. 71-letni mężczyzna, właściciel samochodu był pijany i, jak się później okazało, nie miał nawet prawa jazdy. Seniora przewieziono na komendę. Żeby usłyszeć zarzuty musiał najpierw wytrzeźwieć. W sumie za potrącenie 61-letniej kobiety pod wpływem alkoholu, ucieczkę z miejsca zdarzenia i prowadzenie bez uprawnień grozi do trzech lat więzienia.

Koszmarny skok do wody! WOPR ostro o zachowaniu nastolatków: „zapomnieli zabrać ze sobą nad wodę „mózg”