Opolskie. Jeździli od ściany do ściany. Kobieta WJECHAŁA w budynek [ZDJĘCIA]

2021-01-27 11:43 mgorecki
Opolskie: 3 promile we krwi! Kobieta wjechała w budynek [ZDJĘCIA]
Autor: opolska.policja.gov Opolskie: 3 promile we krwi! Kobieta wjechała w budynek [ZDJĘCIA]

36-letnia mieszkanka Opolszczyzny miała w organizmie 3 promile! Wypadając samochodem z drogi uderzyła w ścianę przydrożnego budynku. To był emocjonujący weekedn na drogach powiatu strzeleckiego. Mundurowi ścigali też... rowerzystę, który cały pościg ułatwiał, odbijając się od dwóch stron ulicy.

Strzeleccy policjanci (powiat strzelecki) mieli pracowity weekend! W sobotę (23 stycznia) patrolowali ulice powiatu, kiedy około godz. 15:30 w Kadłubie zauważyli rowerzystę. Mężczyzna jechał "wężykiem", zajeżdżając co jakiś czas daleko od pobocza drogi. Kiedy zatrzymali go do kontroli, żeby sprawdzić stan trzeźwości, wskazał ponad 1,5 promila. 33-latek za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem, ale jego wyczyn blednie w porównaniu do 36-letniej mieszkanki powiatu!

Dzień później, w niedzielę (24.01) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich otrzymał zgłoszenie, że w Szymiszowie doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu policjanci ustalili, że kierująca samochodem osobowym w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze straciła panowanie nad pojazdem i z impetem uderzyła w budynek gospodarczy. Kierującą okazała się 36-letnia mieszkanka powiatu strzeleckiego. Na szczęście nikt nie został ranny. Okazało się ża policyjny alkosensor wskazał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu!

Teraz, na co najmniej 3 lata, kobieta może otrzymać sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kobieta stanie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zdarzenia drogowego.

Kamil Durczok stanął przed sądem