Opolskie: NASTOLATKA zakażona koronawirusem! Już 31 osób w regionie z COVID-19

2020-03-28 21:28 mt
Koronawirus w Polsce
Autor: LG / archiwum se.pl

Nastolatka zakażona koronawirusem w województwie opolskim! Już 31 osób w regionie z COVID-19. W całej Polsce w sobotę odnotowano dramatyczny wzrost liczby zakażeń SARS-CoV-2. Wieczorem resort zdrowia poinformował o ponad 150 nowych przypadkach. Jednym z nich jest nastolatka z powiatu strzeleckiego.

W sobotni wieczór Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane z frontu walki w koronawirusem w Polsce: 150 nowych przypadków i 18. ofiara śmiertelna. To dramatyczne wiadomości. Przez cały dzień odnotowano 249 nowych zakażeń. To ogromny wzrost.

Jeden z nowych przypadków dotyczy Opolszczyzny i – niestety – nastolatki. To 31 osoba zakażona koronawirusem w regionie.

To dziewczynka w wieku nastoletnim z powiatu strzeleckiego, której stan określany jest jako dobry. Obecnie nie wymaga hospitalizacji, przebywa w izolacji domowej – informuje Opolski Urząd Wojewódzki. Do zakażenia doszło prawdopodobnie drogą transmisji lokalnej.

W całym kraju potwierdzono już 1638 zakażeń koronawirusem. Jak wygląda sytuacja w woj. opolskim? Potwierdzonych zakażeń jest 31, a liczba hospitalizowanych pacjentów to 33. Kwarantanną objętych jest ponad 400 osób, a wśród zakażonych jest trzech ozdrowieńców.

To grypa czy koronawirus? Posłuchaj, jakie są podobieństwa, a jakie różnice? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Super Raport - odc. 6. Goście: Budka, Rotkiel

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.