Opolskie: Nowe punkty szczepień masowych. NFZ: Są wolne terminy na szczepienie przeciw COVID-19

Opolskie: Nowe punkty szczepień przeciw COVID-19. NFZ: Są wolne miejsca
Autor: Sławomir Kłosowski Wojewoda Opolski/Facebook Opolskie: Nowe punkty szczepień przeciw COVID-19. NFZ: Są wolne miejsca

Województwo opolskie ma 5 nowych Punktów Szczepień Powszechnych. W sumie w regionie takich miejsc jest już 13, ich tygodniowa zdolność to, według zapewnień lokalnych struktur NFZ, 70 500 szczepień. W całym województwie działa też 196 Punktów Szczepień Populacyjnych. NFZ przekonuje: są wolne terminy.

We wtorek 4 maja w województwie opolskim ruszyło 5 nowych Punktów Szczepień Powszechnych. W sumie to daje 13 takich punktów w całym regionie, a ich łączna wydajność ma przekraczać 70 tysięcy szczepień tygodniowo. Nowe punkty znajdują się w:

 • Opolu - Kampus Politechniki Opolskiej ul. Prószkowska 76,
 • Otmuchowie – ZS w Otmuchowie Hala Sportowa ul. Krakowska 36,
 • Kluczborku – Hala Sportowa w Kluczborku ul. Sportowa 7,
 • Namysłowie – ZS Rolniczych w Namysłowie ul. Pułaskiego 3,
 • Krapkowicach – ZS w Krapkowicach ul. Ks. Franciszka Duszy 7.

Do tego, za przyspieszenie szczepień i opolską wydolność szczepienną odpowiada jeszcze 196 Punktów Szczepień Populacyjnych. Ich wydajność to ok. 60 180 szczepień tygodniowo. Nowe Punkty Szczepień Populacyjnych od wtorku 4 maja funkcjonują w Głuchołazach:

 • N ZOZ Eskulap ul. Rynek 12-14 Głuchołazy,
 • SP ZOZ Szpital MSWiA w Głuchołazach ul. Karłowicza 40,
 • N ZOZ Samed Al. Jana Pawła II 9 Głuchołazy (PSP II – sala gimnastyczna),
 • Dobrej -  N ZOZ Hep-Med.  ul. Prudnicka 68,
 • Łączniku - N ZOZ – Help-Med. ul. Sportowa 2a,
 • Krapkowicach -  N ZOZ Omega s.c. ul. Pocztowa 12,
 • Głogówku -  N ZOZ SAMED ul. Powstańców 34,
 • Nysie - N ZOZ SAMED (Nyski Dom Kultury) ul. Wałowa 7.

Po zsumowaniu tych punktów, wydolność szczepień na Opolszczyźnie plasuje się w okolicach 130 680 szczepień w ciągu tygodnia. Teraz wszystko zależy od liczby chętnych i stałego, niczym niezakłóconego napływu szczepionek.

Gienek z Plutycz zatrzymany przez policję! Gruba akcja! Agrounia będzie interweniować

Opolskie. NFZ: "Są jeszcze wolne terminy!". Jak się zarejestrować?

Rzecznik prasowa opolskiego oddziału NFZ Barbara Pawlos zapewnia, że w województwie opolskim są jeszcze wolne terminy i zachęca do rejestrowania na szczepienia. Jak to zrobić?

Jeżeli nadszedł już Twój etap rejestracji - a to sprawdzisz m.in. w terminach poniżej - masz 4 możliwości zapisu na szczepienie:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie - jeśli podałeś numer telefonu - otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - bo np. jest Ci po drodze - skontaktuj się z nim.

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

4. Wyślij SMS

Wyślij SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

Wysyłając SMS pod jeden z wyżej wskazanych numerów (oba numery prowadzą do jednego systemu), połączysz się z systemem, który pokieruje Cię krok po kroku. Najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

O harmonogramie szczepień przeczytasz tutaj: Konferencja ministra Dworczyka. Nowy harmonogram szczepień. Mniej szczepionek od AstraZeneca [ZAPIS RELACJI]