Opolskie. POŻAR ciężarówki z kosmetykami na A4! AUTOSTRADA zablokowana w obydwu kierunkach [ZDJĘCIA]

W środę, 14 kwietnia, na opolskim odcinku autostrady A4, między węzłami Opole Południe i Opole Zachód pali się samochód z kosmetykami. Samochód jechał w kierunku Wrocławia. Na miejscu zdarzenia są duże utrudnienia - zablokowano autostradę zarówno kierunku Wrocławia jak i Katowic. Mamy zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Aktualizacja, godz. 19:20

Służby drogowe odblokowały jeden pas ruchu na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia między węzłami Opole Południe i Opole Zachód - poinformował dyżurny GDDKiA w Opolu. Przed godziną piętnastą strażaków poinformowano o pożarze na opolskim odcinku autostrady A4. Na wysokości miejscowości Siedliska - między węzłami Opole Południe i Opole Zachód stanęła w ogniu ciężarówka z ładunkiem kosmetyków. Nikt nie został ranny. Początkowo całkowicie zablokowano ruch na autostradzie w obydwu kierunkach. Następnie wpuszczono pojazdy na nitkę w kierunku Katowic. Jak informuje dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych w Opolu, pożar został opanowany i kierowcy jadący w kierunku Wrocławia mogą już przejeżdżać lewym pasem jezdni.

Aktualizacja, godz. 16:30

Służby ratunkowe odblokowały nitkę autostrady A4 w kierunku Katowic między węzłami Opole Zachód i Opole Południe - poinformowała GDDKiA. Droga w kierunku Wrocławia nadal jest zablokowana. Kilka minut przed godziną piętnastą, na wysokości miejscowości Siedliska - między węzłami Opole Zachód i Opole Południe zapalił się jadący w kierunku Wrocławia samochód wiozący kosmetyki. Początkowo, w miejscu zdarzenia, zablokowana była autostrada w obydwu kierunkach. Jak informuje dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu, służby przywróciły ruch w kierunku Katowic. Droga na Wrocław, na której nadal płonie samochód wraz ze znajdującymi się na nim kosmetykami - nadal jest zablokowana. 

Pożar TIRA na opolskim odcinku autostrady A4. Utrudnienia

Jak wynika z informacji przekazanych przez PAP, do zdarzenia doszło w środę, 14 kwietnia 2021 na opolskim odcinku autostrady A4. Na wysokości miejscowości Siedliska, między węzłami Opole Zachód i Opole Południe, zapalił się jadący w kierunku Wrocławia samochód przewożący kosmetyki. Ciężarówkę gasiło na miejscu siedem zastępów straży pożarnej.

Czytaj też: Opolskie. Spacerowała i znalazła TO! Prokuratura potwierdza: LUDZKA CZASZKA!

Jak informuje dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, na czas akcji ratowniczej zablokowano ruch na autostradzie w obydwu kierunkach. Na miejscu pracują służby.

Opolskie. POŻAR ciężarówki z kosmetykami na A4! ZOBACZ ZDJĘCIA:

Super Raport 14.04 (Goście: Jan kanthak - Solidarna Polska, Krzysztof Śmiszek - Lewica) Sedno Sprawy: Łukasz Schreiber