Pełnia księżyca 2020! RÓZOWY księżyc nad Opolem! [ZOBACZ KIEDY, GODZINA]

2020-04-07 14:23 MG
Różowy Księżyc już dzisiaj w nocy! Zobaczcie, jak i kiedy oglądać w Opolu!
Autor: PIxabay.com/Zdjęcie poglądowe Różowy Księżyc już dzisiaj w nocy! Zobaczcie, jak i kiedy oglądać w Opolu!

To wyjątkowe zjawisko będzie dziś w cenie! Żeby delektować się księżycowym spektaklem nie musimy nawet wychodzić z domu!

Tę niezwykłą "Pełnię Różowego Księżyca" będziemy mogli obserwować już dziś w nocy, z wtorku na środę (7 - 8 kwietnia). Dokładniej - najlepiej zjawisko będzie widoczne w okolicy świtu (ok. 4:30 nad ranem). Wtedy właśnie księżyc może być większy, niż ten, który mieliśmy szansę oglądać w marcu - Superksiężyc.

Różowy Księżyc - Skąd ta nazwa?

Nazwa zjawiska nie pochodzi od barwy samego Księżyca, a od koloru kwiatów floksu, których okres kwitnienia zaczyna się w kwietniu

Kiedy i jak obserwować Różowy Księżyc w Opolu?

Pełnię Księżyca można podziwiać bez wychodzenia z domu, co jest istotne w czasie panującej epidemii. Zwykle w Opolu atrakcyjna do obserwowania nieba jest Wyspa Bolko, obecnie zamknięta. Na szczęście, nie przeszkodzi to w obserwacji księżycowego pokazu. Środowy, poranny spektakl księżycowy będziemy mogli obserwować "gołym okiem". Wystarczy wyjść na balkon, czy wyjrzeć przez okno!

Różowy Księżyc będzie można podziwiać już od godzin wieczornych we wtorek, 7 kwietnia, jednak stuprocentowa pełnia, a co za tym idzie - najlepszy efekt będzie można dostrzec w środę, 8 kwietnia, wczesnym rankiem, o godz. 4:35. Powodzenia!

5 sposobów na to, jak nie dotykać swojej twarzy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.