Pełnia Księżyca Jesiotrów. NIESAMOWITE zjawisko na niebie 3 sierpnia! Kiedy oglądać?

2020-08-03 17:00 Michał Górecki
Pełnia Księżyca Jesiotrów - co to za zjawisko? Zobaczymy ją już w sierpniu 2020!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Pełnia Księżyca Jesiotrów. Niesamowite zjawisko na niebie już w poniedziałek 3 sierpnia. Jak obserwować Pełnię Jesiotrów? Kiedy oglądać? Zobacz szczegóły tej rzadkiej pełni księżyca.

Pełnia Księżyca Jesiotrów. Kiedy i gdzie obserwować? To specyficzne zjawisko pojawi się na niebie już w poniedziałek 3 sierpnia 2020 r.!

Pełnia Księżyca Jesiotrów. 3 sierpnia prawdziwe widowisko!

Już w poniedziałek (3.08.2020) ok. 17:59 będziemy mieli do czynienia z pełnym zjawiskiem Pełni Księżyca Jesiotrów. Niestety, ta pora oznacza, że słońce jeszcze nie zajdzie, a obserwacja może być utrudniona.  To nie koniec problemów, bo niemal w całym kraju poniedziałek okazał się deszczowy i zachmurzony. Takie warunki atmosferyczne mogą skutecznie utrudnić obserwację nieba. Niemniej, jeśli uda nam się znaleźć odpowiednio oddalone od sztucznych świateł miasta miejsce, możemy zaobserwować Pełnię Księżyca Jesiotrów, czyli inaczej Pełnię Czerwoną. 

Pełnia powinna zostać na niebie do wtorku (4 sierpnia) i wtedy - według szacunków synoptyków - jej widoczność może wynieść 100 proc. (w poniedziałek to 99 proc.). To oznaczałoby, że na obserwację mamy dwa dni.

Pełnia Księżyca Jesiotrów. Skąd nazwa? Co oznacza?

Sierpień obrodził w Jesiotry. Stąd też sierpniowa pełnia wzięła swój przydomek. Funkcjonują jej alternatywne nazwy jak: "Pełnia Zielonej Kukurydzy", czy "Pełnia Czerwona". Ta ostatnia z kolei przez pojawiającą się w lecie mgłę, która nadaje niebu specyficzny blask.

Pełnia Truskawkowego Księżyca

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.