Pielgrzymka z koronawirusem. Biskup: "nasze życie jest w rękach Boga"

2020-06-30 7:22 Mgorecki
Pielgrzymka na Jasną Górę 2020
Autor: flickr.com Pielgrzymka na Jasną Górę 2020

Pielgrzymi ponownie wybierają się na Jasną Górę. W tym roku 44. Piesza Pielgrzymka Opolska odbędzie się na nieco odmiennych zasadach, a chętni w jej ramach mają do wyboru kilka form aktywności. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo samych piechurów: "wszystko w rękach Boga", ale nie tylko.

Od kilku miesięcy zmagamy się z trudnym doświadczeniem epidemii, która boleśnie dotknęła wiele dziedzin naszego życia. Trwamy jednak w niewzruszonej nadziei, że nasze życie jest w rękach Boga, a On wzmacnia nas, uzdrawia i ratuje swoją łaską

- zaczyna swój komunikat Biskup Andrzej Czaja. Na szczęście, ze wsparciem przyszły też wytyczne GIS.

Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Zbliża się jej 44. edycja i w tym roku zostanie przygotowana w specjalny sposób.

Zrealizowanie jej [...] w tradycyjnym i pełnym wymiarze stało się niemożliwe

- przekonuje biskup Andrzej Czaja i zdradza szczegóły organizacji pielgrzymki ze świadomością koronawirusa.

Pielgrzymka na Jasną Górę: 16-22 sierpnia 2020 r.

Jak przekonuje biskup, tegoroczna edycja została opracowana w komitywie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego, co ma zapewnić jej członkom bezpieczeństwo.

Po uwzględnieniu sugestii i ograniczeń Głównego Inspektora Sanitarnego, na szlak pielgrzymi tradycyjną trasą wszystkich strumieni będą mogły wyruszyć tylko niewielkie, ok. 20-osobowe grupy pielgrzymów, pokonując całą trasę metodą sztafety. Każda grupa, po wcześniejszym zgłoszeniu u swojego przewodnika, przejdzie wraz z nim dystans ok. 15 km, realizując aktualny na dany dzień program pielgrzymkowy, po czym – nie korzystając ze wspólnego wyżywienia ani noclegów – wróci wcześniej zorganizowanym transportem do domu, a jej miejsce zajmie kolejna grupa

- relacjonuje szczegóły pielgrzymki i dodaje, że w tym roku z tej specyficznej formy mogą korzystać tylko osoby w wieku 18-65 lat.

Poza tym, obowiązuje też oświadczenie o stanie zdrowia, w którym podpiszemy zapewne, że nie przebywaliśmy na kwarantannie, a z naszym zdrowiem wszystko w porządku.

Pielgrzymka na Facebooka

To wszystko zasady pielgrzymowania "tradycyjnego", ale w obecnej sytuacji, piechurzy mogą swobodnie przejść na facebooka.

[...] gorąco zapraszam do pielgrzymowania duchowego i udziału w pielgrzymkowym programie modlitw i rozważań, które będą dostępne na stronie internetowej Pielgrzymki, na Facebooku oraz w aplikacji Bonafide

- pisze w oświadczeniu biskup Andrzej Czaja, dodając, że szczegóły będą dostępne m.in. w mediach społecznościowych.

Zmieni się też harmonogram mszy w trakcie samej pielgrzymki: poprowadzą je księża biskupi codziennie w różnych sanktuariach i kościołach diecezji: w Nysie, w Kamieniu Ślą- 2 skim, na Górze Św. Anny, w Prudniku-Lesie, w Raciborzu, w Oleśnie oraz na Jasnej Górze, w sobotę 22 sierpnia, na zakończenie Pielgrzymki.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

WSZYSTKIE rekordy Roberta Lewandowskiego. To jest KOSMOS! | FUTBOLOGIA

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.