Potężne wichury przeszły przez Opolskie. Jest ranny! Przygniotło go drzewo

2022-01-18 9:15
wichura, drzewo, samochód
Autor: gov.pl Opolskie: Podsumowanie wichur. Jest jedna osoba ranna!

W poniedziałek przez całą Polskę przeszły silne wichury, które zostawiły po sobie niemałe zniszczenia. W województwie opolskim strażacy wyjeżdżali do ponad 100 interwencji, jedna osoba na której auto spadło powalone drzewo została ranna i trafiła do szpitala. Podsumowujemy skutki wichury, która przeszła przez Opolszczyznę w poniedziałek 17.01.22 r.

W poniedziałek do 21.30 strażacy interweniowali 110 razy w sile 161 zastępów PSP i OSP (w sumie 691 strażaków). Najwięcej zdarzeń odnotowano w samym Opolu i powiecie opolskim: 35, a najmniej w powiecie prudnickim: 2.

Znaczna część zdarzeń dotyczyła usuwania przewróconych drzew i zerwanych konarów. Ponadto interweniowano przy 15 zdarzeniach związanych z uszkodzeniami linii energetycznych, 6 zdarzeniach związanych z uszkodzeniami dachów budynków mieszkalnych, 3 zdarzeniach związanych z uszkodzeniami budynków gospodarczych i dydaktycznych - podsumowują strażacy z PSP.

Zobacz więcej: Silny wiatr w Opolu 17.01.2022. Zerwany dach domu jednorodzinnego! [RADAR WIATRU]

Jedna interwencja skończyła się hospitalizacją rannego. W miejscowości Kościerzyce (powiat brzeski) drzewo spadło na jadący samochód osobowy. Strażacy udzielili kierowcy pierwszej pomocy i przekazali go pod opiekę ratownictwa medycznego. Trafił do szpitala.

Inne, poważne interwencje odnotowano też w:

  • Michałowie (powiat brzeski): doszło do zerwania blachy z dachu budynku jednorodzinnego na powierzchni 20 metrów kwadratowych,
  • Biadaczu (powiat kluczborski): doszło do zerwania około 18 metrów kwadratowych poszycia dachu,
  • Rakowie (powiat głubczycki): doszło do zerwania około 24 metrów kwadratowych poszycia dachu,
  • Chrząstowicach (powiat opolski): doszło do zerwania opierzenia dachu budynku hali sportowej przy szkole podstawowej.
Sonda
Czy obawiasz się silnego wiatru?