Skarpetki nasączone metadonem, maskotka dla dziecka amfetaminą [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-04-16 13:24 Michał Górecki
Nysa: Skarpetki z metadonem, krzyżówka z matamfetaminą! [ZDJĘCIA]
Autor: SW

Pomysłowość niedoszłych przemytników pracowników zakładów karnych już nie szokuje. Środki odurzające przenikają przez więzienne mury na tyle sposobów, że trudno o rachubę! Do zakładu karnego w Nysie trafiły... skarpetki nasączone metadonem.

- Paczka odzieżowa do skazanego to nic nadzwyczajnego, chyba że jej zawartość ma służyć zupełnie do czegoś innego - zaznacza kpt. Katrzyna Idziorek, rzecznika prasowa ZK. Tym razem okazało się, że środkami odurzającymi nasączone były skarpety, które miał otrzymać jeden ze skazanych. Wstępne badanie próbki materiału wskazało na obecność metadonu i efedryny.

To jeszcze nic! Lubicie krzyżówki? Te mogły być naprawdę wciągające! Kartki, na których wydrukowana były te konkretne krzyżówki zostały nasączone narkotykami - pochodną metamfetaminy.

W wyłapywaniu takich "pereł" nyskim więziennikom pomaga czworonożny funkcjonariusz - pies specjalny. Podczas rutynowej kontroli pies oznaczył jedną z paczek odzieżowych. W środku znajdowała się bielizna i maskotka. Po pobraniu próbek materiału okazało się, że rzeczy nasączone są amfetaminą.

W każdym z tych przypadków nielegalne substancje zostały zabezpieczone i przekazane policji, a trefne przedmioty nie trafiły do adresatów. Dyrektor jednostki w każdym z przypadków wszczął czynności wyjaśniające.

Skandal na uczelni